• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Ocak 2018

Mesleki Yeterlilik Belgesinde Devlet Desteği 2019 Yılının Sonuna Kadar Uzatıldı

Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için devlet tarafından verilen desteğin süresinin 2019 yılı sonuna uzatıldığı açıklandı.

Konuyla ilgili olarak Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’ndan verilen bilgi şöyle:

“İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanan MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sınav ve belgelendirme teşviklerinde sınav ücretlerinin tamamının 2019 yılı sonuna kadar karşılanmasına yönelik hazırlanmış olan Kanun 5 Aralık 2017 Tarihli Resmi Gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Eski mevzuat uyarınca, 2017 yılı sonu itibariyle sınav ve belgelendirme ücretlerinin yarısı geri ödenmekte iken, 5 Aralık 2017 tarihinde yayımlanan Kanun’un 56. maddesi ile MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi sınav ücretlerinin tamamının 2019 yılı sonuna kadar karşılanması mümkün hale gelmiştir.

Bu kapsamda Birliğimiz tarafından kurulan TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendir- me Merkezleri tarafından 2019 yılına kadar yapılacak olan ve belge zorunluluğu kapsamında bulunan mesleki yeterlilik sınav masraflarının tamamı İşsizlik Sigortası Fonu tarafından karşılanacaktır.

TOBB – MEYBEM tarafından sınav ve belgelendirme hizmeti verilen alanlardan olan ve bölgemizde de yoğun faaliyet gösterilen inşaat grubundaki meslekler şunlar:
Ahşap Kalıpçı, Betonarme Demircisi, Betoncu, Duvarcı, İskele Kurulum Elemanı, Sıvacı, Seramik Karo Kaplamacısı, Isı Yalıtımcısı, Panel Kalıpçı, Düz İnşaat İşçisi.

Özellikle inşaatlarda iş kazalarının yoğun olarak yaşandığı grup olan düz, vasıfsız işçi (İnşaat İşçisi)Mesleki Yeterlilik Belgesi Türkiye’de ilk olarak TOBB -MEYBEM tarafından Odamız kanalıyla verilebilecektir.

Mesleklerde en az 10 kişilik grup oluşması durumunda sınavlar Odamız aracılığıyla Yalvaç’ta düzenlenecektir.

Ayrıntılı bilgi için Odamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgileri:

Tel: 0 246 441 3374 / Faks: 0 46 441 7622”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.