logo

11 Haziran 2023

Mesleki Eğitim Şenliği Düzenlendi

Isparta il genelindeki meslek liseleri Mesleki Eğitim Erasmus+ Akreditasyon Programı ve Eğitimin Niteliğini Geliştirme Projesi (ENGEP) kapsamında 2.’si düzenlenen Mesleki Eğitim Şenliği’nde buluştu. 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında kurulan stantlarda öğrenciler yıl boyu edindikleri bilgileri ziyaretçilere sunma fırsatı yakaladı. Mesleki Eğitim Şenliği’ne katılan Vali Aydın Baruş stantları tek tek gezerek uygulamalar ve ortaya çıkarılan ürünler hakkında öğrenci ve öğretmenlerden bilgi aldı.

Anaokulu öğrencileri tarafından çiçekle karşılanan Vali Baruş şenlik öncesinde yaptığı konuşmada şenliğin hazırlamasında emeği geçenlere teşekkür ederek mesleki eğitimin önemine değindi.

Vali Baruş “Mesleki eğitim, ülkemizin geleceği açısından stratejik öneme sahip bir alan. Biraz önce Milli Eğitim müdürümüzün de ifade ettiği gibi mesleki eğitime devam oranı ilimiz açısından çok sevindirici. Türkiye’nin ihtiyacı olan bir nokta. Genel eğitim içerisinde mesleki eğitime devam eden öğrencilerimizin hayata daha çabuk hazırlandığını ve ülkemizin kalkınması için gerekli olan alanlar, sanayi ve hizmetler sektörüne çok değerli elemanlar yetiştirdiğini görmek bizleri son derece mutlu ediyor. Bunun için tüm arkadaşlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. Mesleki eğitimde her geçen gün hem sayısal olarak hem de nitelik olarak iyi bir duruma gelmek Isparta olarak temel amacımız. Isparta mesleki eğitime gereken değeri vermek ve sivil toplum kuruluşlarımızın, iş insanlarımızın, özel sektörün de desteğini sağlamak, temel amaçlarımızdan. Bu anlamda özel sektörle, sanayi sitelerimizle sanayicilerimizle birlikte turizm sektöründe faaliyet gösteren iş insanlarıyla birlikte güzel bir işbirliğine imza atıyoruz. Bu açıdan her geçen gün meslek eğitim merkezlerine devam eden öğrenci sayımızın artması ve mesleki eğitime devam eden öğrencilerimizin hayata daha hazır bir şekilde mezun olması bizleri son derece mutlu ediyor. Bu Mesleki Eğitim Şenliğinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Mesleki eğitimin önemini anlatmak, çocukların ne kadar becerikli, ne kadar hayata hazır bir şekilde meslek sahibi olduğunu görmelerini sağlamak açısından da bu şenliğin katkı sağlayacağına inanıyorum ve tüm Ispartalıları bu şenliğe davet ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Baruş stantları gezerek mesleki eğitim bölümleri ve bölümlerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak yapılan uygulamaları dikkatle izledi.

33 alanı temsilen 30 okul, 374 idareci, öğretmen ve öğrencinin katıldı şenlikte il merkezinde bulunan ortaokul ve liselerden yaklaşık 1.600  öğrencinin şenliği ziyaret etmesi bekleniyor. Vatandaşlar da şenliği ziyaret ederek alanda sergilenen milli gururumuz TOGG otomobilini yakından görebilir, mesleki eğitim bölümleri hakkında bilgi alarak ortaya çıkarılan ürünleri inceleyebilirler.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.