• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Mekansal adres kayıt sistemi muhtarlara tanıtıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından planlanan MAKS (Mekânsal adres kayıt sistemi) Projesi  kapsamında yapılan adres güncelleme çalışması ile ilçemizde adresler yenilendi.

Yalvaç Belediyesi, adres değişikliği nedeniyle vatandaşlarımızın yaşadığı kafa karışıklığını gidermek amacıyla, her vatandaşımızın kendi adresini doğru olarak bilmesi için kapılarına adres bilgilerini tek tek yapıştırdı.

Belediye personeli tarafından gerçekleştirilen bu çalışmanın tamamlanmasının ardından bugün, mahalle muhtarlarıyla toplantı yapılarak yeni sistem muhtarlara da tanıtıldı. Yalvaç Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan ve Başkan Halil Hilmi Tütüncü’nün de katıldığı toplantıda, muhtarlar konuyla ilgili detaylı olarak bilgilendirildi.

Alınan bilgiye göre, İçişleri Bakanlığı güvenlik sebebiyle, ülke genelinde pilot iller belirleyerek ASELSAN’a bina numaralarının güncelletilmesini sağladı. ASELSAN’ın çalışmasını tamamlamasının ardından, yeni numarataj sistemi online olarak devreye girdi.

Yeni adres bilgileri nüfus müdürlüklerinde de güncellenmiş oldu. Yeni sistemdeki sokak ve numara bilgilerinin yanı sıra, binalara, daire, işyeri veya müştemilata da birer numara verilerek sistemin standart hale getirilmesi sağlandı.

Başkan Tütüncü, belediye olarak vatandaşların bilgilenmesi amacıyla tek tek yeni adres bilgileri ve numaralarının kapılara yapıştırıldığını belirterek, “Bir karışıklık yaşanmaması ve vatandaşımızın tek tek belediyeye gelerek sormasını engellemek için bu çalışmayı yaptık. Vatandaşlarımızdan bu bilgileri kaydetmelerini ve resmi işlemlerinde bunları kullanmalarını tavsiye ediyoruz.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.