• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

25 Aralık 2019

Mehmet Akif ERSOY, Adını Taşıyan Okulda Anıldı

İstiklâl Marşı’mızın yazarı büyük şair Mehmet Akif Ersoy dün yapılan programla ilçemizde de anıldı.

Yalvaç Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nca hazırlanan “Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı” dün saat 11.00’de okulun konferans salonunda gerçekleştirildi. Programa Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz, Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda sunulan program saygi duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı.   Anma Programı’nda daha sonra okulun Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hakan Bulut tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Konuşmanın ardından şiirlerin okunduğu program Mehmet Akif Ersoy Belgeseli’nin izlenmesiyle sona erdi. Buradaki törenden başka tüm okullarımız kendi hazırladıkları programlar ile Mehmet Akif Ersoy’u andılar.

Bilindiği gibi, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın müşterek olarak çıkardığı yönetmelikle 20-27 Aralık tarihleri, “Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftası” ilan edilmişti. “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” hakkındaki yönetmelikte geçtiğimiz Eylül ayında yapılan düzenleme ile Ersoy’un doğum gününün 20 Aralık, ölüm gününün de 27 Aralık olmasından dolayı her iki günü de kapsayacak bir hafta boyunca vatan şairinin anılması hedeflenmişti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.