• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

19 Aralık 2022

Levent Göktaş Yalvaç Cezaevi’ne mi getirilecek

Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve Bulgaristan’ın Türkiye’ye iade ettiği eski Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) MAK Alay Komutanı emekli Albay Levent Göktaş’ın Yalvaç T Tipi Cezaevi’ne nakledileceği iddia edildi.

Avukat olduğu sanılan Ali Soykan isimli Twitter hesabından şu paylaşımlar yapıldı:

Yargılamanın yapılacağı aynı zamanda da ikametinin bulunduğu Ankara yargı çevresindeki cezaevine nakli için gerekli yasal başvuru bugün itibarıyla yapıldı.

Müvekkil Mustafa Levent Göktaş’ın Bulgaristan dan iadesi sürecinde, Türkiye Cumhuriyetinin Bulgaristan adli makamlarına verdikleri teminatları ihlal niteliğinde alınan kararlarla Isparta/ Yalvaç T tipi ceza evine nakli kararına karşı; Müdafisi olduğumuz Mustafa Levent Göktaş’a bugün saat 02.00 de Ankara 36. Ağır Ceza mahkemesi tarafından tutuklanmasına karar verildikten sonra kendisine ulaşamıyoruz. Nerede olduğunu öğrenebilmek için yaptığımız tüm girişimlerin sonuçsuz kaldığının bilinmesini istiyoruz.”

Bu paylaşımların ardından yine aynı hesaptan Göktaş’ın Silivri Cezaevi’nde olduğu bilgisi paylaşıldı:

“Teyit edememekle birlikte gün içinde Silivri cezaevine teslim edildiği iddiası var. Ama halen kendisiyle iletişim kurulamadı.

Levent bey’in an itibarıyla Silivri cezaevinde olduğunu teyit ettik. Dahli olan herkese teşekkürler…”

Levent Göktaş’ın Yalvaç T Tipi Cezaevi’ne nakledilip edilmeyeceği merak ediliyor.

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.