• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

11 Nisan 2019

Kuyucaklıların duyarlılığı Özel İdare’ye geri adım attırdı

İlçemize bağlı Kuyucak Köyü’nde Büğdüz olarak bilinen mevkiye bir süredir Özel İdare araçlarıyla çöp dökülmesine yönelik köylülerin gösterdiği tepkinin sonuç verdiği öğrenildi.

kuyucakkasabasi.com internet sitesinin haberlerine göre, bir süredir, Isparta Özel İdaresi’ne bağlı çöp toplama araçlarının bölgedeki köylerden topladığı çöpleri Kuyucak Köyü Büğdüz mevkiine boşalttığı görüldü. Vatandaşların bunu tespit ederek fotoğraflamasının ardından, bazı vatandaşlar konuyu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ne şikayet yoluyla ilettiler.

Şikayetlerin ilgili kuruma aktarılmasının ardından, müracaatçı köy halkından Burhan Kandemir’e CİMER tarafından çöp dökülme işleminin durdurulduğu bilgi verildiği öğrenildi. Özel İdare’nin verdiği cevapta çöp dökümünün engelleneceği belirtilerek şu ifadelere yer verildi: “Yalvaç ilçesi Kuyucak köyünün evsel katı atıkları Çetince Bakımevi tarafından yönlendirilen çöp araçlarınca düzenli olarak toplanmakta olup söz konusu alana gerekli tedbirler alınarak çöp dökümü yapılması engellenecektir. Ayrıca hava şartlarının müsait olması halinde ve İdaremiz iş makinalarının programı dahilinde dozer tahsis edilerek söz konusu sahanın düzenlenmesi yapılacaktır.”

Duyarlı Kuyucaklı hemşehrilerimizi kutluyor, toprağımıza sahip çıkmanın ne kadar kıymetli olduğunu gösterdikleri için teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.