• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

17 Mayıs 2020

Kurucu, üyelerinin taleplerini Hisarcıklıoğlu’na iletti

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında yapılan bölgesel istişare toplantısında, Yalvaç ve bölgedeki üyelerinin sorunlarını dile getirerek destek istedi.

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’ndan verilen bilgiye göre, 13 Mayıs 2020 Çarşamba günü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun önderliğinde Akdeniz Bölgesi Oda
ve Borsalar İstişare Toplantısı video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kurucu’nun da katıldığı toplantıda ekonomideki güncel konular hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Başkan Kurucu, bölgemizde kredi kullanımında yaşananlar sorunları ve kısa çalışma ödeneğinin 6 ay uzatılması hakkındaki talep ve önerilerini iletti.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, iş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlendiklerini, ilk etapta hükümete 70 maddelik bir öneri seti sunduklarını ve bunların büyük bir kısmının
hayata geçtiğini ve geçmeye de devam ettiğini anlattı.

Her gün yeni bir konu ve sıkıntının ortaya çıktığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Dolayısıyla hiç ara vermeden üyelerimizle temasta olup, sıkıntı ve önerileri toplamayı sürdürelim.” dedi.

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu, yaşanan sorunları doğrudan Başkan Hisarcıklıoğlu’na her zaman aktarma imkanı bulduklarını belirterek, “Türkiye’nin en büyük sivil
toplum yapılanması olarak ekonomiye yön veren kurumumuza birinci ağızdan sorunlarımızı ve taleplerimizi aktarıyoruz. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.