• MODA YAPI

logo

05 Temmuz 2021

Kurban Bayramı’nda kesim yeri sıkıntısı için çözüm isteniyor

Bu yıl 20-23 Temmuz 2021 tarihleri arasında kutlayacağımız Kurban Bayramı için vatandaşlar ve üreticiler hazırlıklarını sürdürürken, ilçemizde bu yıl kesim yeri konusunda büyük sıkıntı yaşanması bekleniyor.

Vatandaşların gazetemize aktardığına göre, ilçemizdeki özel kesimhanenin bir vatandaş tarafından bayram döneminde kiralandığı, onun dışında belediyenin kesimhanesinin devre dışı olması nedeniyle şahıslara ait besihanelerdeki kesimhanelerde de büyük yığılma olduğu kaydedildi.

Belediyenin en azından kurban bayramı döneminde mezbahanesini hizmete sokmasını isteyen vatandaşlar, “Yetersiz kesimhane mevcudu nedeniyle, hem uzun süre kuyruklarda saatlerce beklemek zorunda kalıyoruz hem de bu yıl için oldukça yüksek fiyatların talep edilmesi nedeniyle ekonomik olarak zorlanacağız. Bu nedenle, Yalvaç Belediyesi’nin daha önceki yıllarda olduğu gibi, mezbahanesini hizmete sokmasını ve sıkıntının bir nebze olsun giderilmesine yardımcı olmasını istiyoruz. Yüce dinimiz İslam’ın bu kutsal bayramını daha uygun koşullarda karşılamak için belediyemizin harekete geçmesini sizin aracılığınızla talep ediyoruz.” dediler.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.