• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Eylül 2021

Kuraklık Nedeniyle Verim Kaybı Yaşayan Çiftçiye Destekleme Ödemesi

Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre yıl içinde yaşanan yetersiz yağış sebebiyle oluşan kuraklıktan etkilenerek en az %30 verim kaybına uğrayan çiftçilerimize destekleme ödemesi yapılacağını duyurdu.

Destekleme için herhangi bir müracaat şartı aranmadığı belirtilen Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün açıklaması:

“Ülkemizde, 2021 Yılında İklimsel Faktörlere Bağlı Olarak Gerçekleşen Yetersiz Yağış Nedeniyle Verim Kaybı Yaşayan Çiftçilere Destekleme Ödemesi Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı 1/9/2021 tarih ve 31585 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Desteklemeden; yem bitkisi amacıyla ekilenler hariç olmak üzere, ÇKS’ye kayıtlı olarak 2021 yılında kuru şartlarda ekilen arpa, buğday, çavdar, tritikale, yulaf, mercimek, nohut ürünlerini eken ve bu ürünlerinde %30 ve üzeri verim kaybı olan çiftçiler yararlanacaktır.

Destekleme uygulamasında 2021 yılı ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) kayıtlarının esas alınması nedeniyle desteklemeden yararlanacak çiftçilerden ayrıca başvuru alınmayacaktır.

Bununla birlikte çiftçilerin bu desteklemeden yararlanmak halinde, istememeleri taleplerini İl/İlçe Müdürlüklerine 08.10.2021 tarihi mesai bitimine kadar bildirmeleri gerekmektedir.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.