• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Aralık 2018

Kumdanlı’da kadastro çalışmalarından şikayet

İlçemize bağlı Kumdanlı Köyü’nde yaklaşık bir yıldır sürdürülen kadastro çalışmaları, bazı vatandaşlar tarafından şikayet konusu oluyor.

Köy halkından Bayram Kavun isimli vatandaş, gazetemizi ziyaret ederek yaşadıkları sorunlarla ilgilenilmesi için ilgililerin seslerini duymasını istedi.

Kadastro çalışmalarıyla ilgili olarak yeterince bilgilendirilmediklerini ifade eden Bayram Kavun, “Birçok vatandaşımız haberi olmadığı için, kadastro çalışması için gelen görevlilerle görüşemeden birçok yerde tespit yapılmış. Benim, on dört ayrı arazimle ilgili yapılan tespitlere bakınca, eski tapudaki değerlerle çok farklı rakamlar ortaya çıkmış. Bununla ilgili itirazda bulunduk, ilçemizde kadastro mahkemesi bulunmadığı için de Akşehir’e gidip kadastro mahkemesine müracaat etmemiz gerekiyormuş. Bu işle ilgili bilgi almak istediğimizde de muhatap bulamıyoruz. Kimse önümüze düşüp sorunlarımızla ilgilenmiyor. Biz kimseden bize imtiyaz geçsin istemiyoruz, hepimiz hakkımıza razıyız, şeriatın kestiği parmak acımaz. Ama, hem yeterince bilgilendirilmiyoruz hem de muhatap bulamıyoruz. Biz zamanında duyuru yaptık deyip geçiyorlar, ama köyümüzdeki insanların birçoğunun bundan haberi yok. Burada arazisi olup, şehir dışında yaşayan bir sürü insanımız var. Konuya yetkililerin el atıp, sorunlu yerlerle ilgili düzeltme yapmalarını ve gelip herkesi bilgilendirmelerini istiyoruz.” dedi.

Konuyu ilgililerin dikkatine sunuyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.