• MODA YAPI

logo

25 Mayıs 2019

Kuaförlerimizin eğitim çalışmaları hız kazandı

Son aylarda gerçekleştirdikleri eğitim çalışmalarıyla dikkat çeken, ilçemizde faaliyet gösteren bayan kuaförleri, geçtiğimiz günlerde iki ayrı eğitim etkinliğinde daha yer aldılar.

 

AYLA ÇIBIKÇI’DAN İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ’NDE EĞİTİM SEMİNERİ

İlçemizin en önemli bayan kuaförleri arasında yer alan ve pek çoğunun da ustası olan Ayla Çıbıkçı, bilgi ve tecrübelerini genç meslektaşlarıyla paylaşmaya devam ediyor.

Çıbıkçı, bu kapsamda, geçtiğimiz hafta içinde İstanbul’da Özel Aydın Üniversitesi’nde bir uygulamalı eğitim semineri verdi.

Üniversitenin Saç Bakımı ve Güzellik Bölümü tarafından düzenlenen ve ve Öğr.Gör. Mehmet Aykaş’ın organizasyonuyla gerçekleştirilen seminere katılan Kuaför Ayla Çıbıkçı, Kıvılcım Kozmetik’in davetlisi olarak gittiği seminerde Türk meslektaşları ve öğrencilerin yanı sıra İran’dan gelen meslektaşlarıyla bilgi ve tecrübe paylaşımı gerçekleştirdi.

Kuaför Ayla Çıbıkçı, 21 Mayıs Salı günü İstanbul Aydın Üniversitesi’nde gerçekleştirilen seminerde, topuz saç tasarımı ve modelleri hakkında Türk ve İranlı meslektaşlarını bilgilendirerek tekniklerini uygulamalı olarak gösterdi.

Seminer sonunda katılımcılara belgeleri verildi.

 

YALVAÇ’TA EĞİTİM ETKİNLİĞİ

Kuaförlerimizden gelen ikinci eğitim haberi de, Yalvaç’ta gerçekleştirilen eğitim semineri oldu.

Kıvılcım Kozmetik’in katkılarıyla Kuaför Engin Yılmaz, Yalvaç bayan kuaförlerini bilgilendirerek tecrübelerini aktardı. Yalvaç Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sürmeli Yağcı tarafından kooperatif toplantı salonunun tahsis edildiği eğitim çalışmasına ilçemizdeki bayan kuaförlerinin yanı sıra Konya, Beyşehir, Isparta, Bucak ve Korkuteli’den çok sayıda kuaför katılım gösterdi.

21 Mayıs Salı günü gerçekleştirilen eğitim çalışmasının sonunda akşam saatlerinde tüm kuaförler ve eğitim veren Engin Yılmaz’a iftar yemeği verildi. Kuaförler bu tür etkinliklerle bilgi ve tecrübelerini arttıracaklarını ifade ettiler. Kuaförler ayrıca Sürmeli Yağcı’ya da teşekkür ettiler.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.