• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

24 Ekim 2018

Kozluçay’da düğünde silah atanları jandarma yakaladı

Isparta Jandarma İl Komutanlığı, düğünlerde silah atılması olaylarının önlenmesi için aralıksız kontroller yapıldığını ve yapılacağını duyurdu. Bu çerçevede, ilçemize bağlı Kozluçay Köyü’nde pazartesi akşamı yapılan düğünde silah attığı tespit edilen 4 kişinin yakalandığı duyuruldu.

Konuyla ilgili olarak jandarmadan şu açıklama yapıldı:

“1. Isparta ili Merkez ilçe Direkli köyünde 14 Ekim 2018 günü saat 15.00 sıralarında düğün konvoyunun geçişi esnasında kimliği tespit edilemeyen şahsın av tüfeği ile ateş etmesi sonucu dört vatandaşımız hayati tehlike oluşturmayacak şekilde yaralanmışlardır. Olayla ilgili yapılan araştırma ve istihbari çalışmalar sonucu av tüfeği ile ateş edenin K.A. isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir. Olayda kullanılan av tüfeği ile birlikte yakalanan şüpheli hakkında C.Savcısının talimatı ile yasal işlem başlatılmıştır.

2. Isparta ili Yalvaç ilçesi Kozluçay köyünde yapılan düğün merasiminde 22 Ekim 2018 günü saat 19.00 sıralarında silah atıldığı ihbarı alınması üzerine silah atan şahısların yakalanması maksadıyla yapılan istihbari çalışma ve görevlendirilen devriye tarafından havaya ateş ettiği tespit edilen A.İ.Y. isimli şüpheli (1) adet ruhsatsız 9 mm. çapında tabanca, Y.B. isimli şüpheli (1) adet kuru sıkı tabanca, O.S. isimli şüpheli (1) adet av tüfeği ve İ.Ç isimli şüpheli (1) adet kuru sıkıdan çevrilme tabanca ile birlikte yakalanmıştır.

Isparta İl Jandarma Komutanlığınca, sorumluluk bölgesinde yapılan düğün merasimleri esnasında havaya rastgele ateş etme sonucu ölüm ve yaralanma ile neticelenen olayların önlenmesi ve meydana gelen olaylara karışan şüphelilerin yakalanması maksadıyla kontrollere aralıksız olarak devam edilmektedir.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.