logo

17 Şubat 2021

KOZLUÇAY KENDİ İŞİNİ KENDİSİ GÖRÜYOR

Yoğun kar yağışı nedeniyle Kozluçay’ın kapanan tüm yolları Muhtarlığın gayretli çalışmaları sonucu açıldı.

Hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan ve Salı günü de devam eden yoğun kar yağışının etkisiyle kapanan Kozluçay-Bağkonak, Kozluçay-Dedeçam, Kozluçay-Isparta yolları Kozluçay Muhtarlığı’nın kendi imkanlarıyla açıldı.

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Kozluçay Köyü Muhtarı Mevlüt Öz, Kozluçay’ı diğer köy ve ilçelere bağlayan yolların Pazartesi ve Salı günü devam eden yağışlar sonucu kapandığını, ancak Muhtarlık olarak kimseden yardım beklemeden kendi imkanlarıyla tekrar ulaşıma açtıklarını belirtti.

“Kepçesi, traktörü, iş makinası olmayan başka köylerde çalışan ekipleri çağırmadan kendi işimizi gördük”…

Muhtar Öz, “Yağış nedeniyle kapanan yollarımızı köyümüzde mevcut iş makinalarımızla, muhtarlık personeli ve aza arkadaşlarımızın da gayretli çalışmaları ile tekrar açtık. Önceden yaptığımız hazırlıklar sonucu iş makinalarımızla, traktörümüzle zaten olumsuz hava koşullarına karşı tedbirliydik, yağışın başlamasıyla birlikte kar temizleme faaliyetlerini aralıksız sürdürdük ve saat 24.00 sıralarında yollarımızı tamamen temizledik. Göreve başladığımızdan bu yana sürekli olarak iş makinalarımızı istememizin sebebi bu tür durumlarda yardım beklemeden hemen kendi imkanlarımızla müdahale edebilmek içindi. Nitekim öyle de oldu ve kepçesi, traktörü, iş makinası ya da diğer imkanları olmayan başka köylerde çalışan ekipleri çağırmadan kendi işimizi gördük, böylece diğer köylerdeki işlerde yarım kalmamış oldu” dedi.

Kozluçay Pazarını Açtık

Muhtar Öz diğer çalışmaları ile ilgili de şu bilgileri verdi: “Kar-kış, cumartesi-pazar demeden, söz verdiğimiz gibi çalışıyoruz. Kasabamızın tüm sokaklarını, yollarını temiz tutmaya çalışırken çevre düzenlemelerini de yapıyoruz. Son olarak 300 adet lavanta ve 350 adet lale soğanı diktik. Su arızaları ve kanalizasyon baskınlarına anında müdahale ederek kimseyi zor durumda bırakmamaya çalışıyoruz. Muhtarlık araç garajımızda düzenlemeler yaptık, kamera ile güvenliklerini sağladık.

Ayrıca pandemi nedeniyle uzun zamandır açılmayan köy pazarını geçtiğimiz haftalarda açtık. Bölgemizde Yalvaç ve Ş.Karaağaç’tan sonra üçüncü büyük Pazar olan ve cumartesi günleri açılan Kozluçay pazarını maske-mesafe ve hijyen kuralları dahilinde şimdilik Perşembe günleri açıyoruz. Bildiğimiz kadarıyla çevremizde Pazar açılan tek köy yine Kozluçay’dır. Çalışmalarımız sırasında bize destek olan herkese teşekkür ediyorum”.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.