• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

30 Ağustos 2019

KOZLUÇAY ARAÇLARINI GERİ İSTİYOR

Nüfusu ikibinin altına düştüğü gerekçesiyle kapatılarak köye dönüştürülen Kozluçay, Özel İdareye alınan belediyeye ait araçlarını geri istiyor.

2014 yılında Yalvaçın nüfusu ikibinin altına düşen 12 kasabasından biri olan ve belediye teşkilatı kapatılarak köye dönüştürülen Kozluçay’ın  genç  muhtarı  Mevlüt Öz, özellikle iş makinaları ve itfaiye aracına ihtiyaçları olduğunu belirterek Kozluçay’ a geri verilmesini istedi.

Bizden Alınanları Bize Geri Verin…

Belediye teşkilatı kapatılan diğer köylerin araç ve iş makinalarının ait olduğu yerlerde hizmet verdiğini belirten Kozluçay Köyü Muhtarı Mevlüt Öz, “Kozluçay Belediyesi’ne ait kepçe, itfaiye aracı, damperli kamyon, makam aracı ve diğer iş makinalarının ait olduğu  yere yani köyümüze  geri  verilmesini sayın yetkililerimizden talep ediyoruz. Çünkü bizim bunlara her an ihtiyacımız var. Hergün köyümüzün birçok yerinde su ve kanalizasyon patlağı oluyor. Buralara bir an önce ulaşmak, vatandaşımızın sorununu, sıkıntısını anında giderebilmemiz için bize yani Kozluçay’a ait olan bu iş makinaları ve diğer araçların elimizin altında olması lazım. Yoksa köylümüzün sorununu kısa zamanda gidermemiz mümkün olamıyor. Burada şunu da belirtmek istiyorum, diğer köylerin araçları yerinde dururken, vatandaş ihtiyaç duyduğunda kolayca hizmet alabiliyorken Kozluçaylı’nın suçu ne? Bu durum ayrımcılık değil midir? Biz Kozluçay olarak neden diğer köylerle birlikte araç parkına sahip olamıyoruz. Yetkililerden köyüm adına ricamız şudur ki, bizden alınanları bize geri verin” dedi.

Köyler Arasında Ayrım Yapılmamalı

Köylerinde çok sık olarak su ve kanalizasyon patlağı yaşandığını belirten Muhtar Öz, “Bir ayda yirmi – otuz patlak vakası oluyor. Herhangi bir gelirimiz yok, aracımız, iş makinamız yok, bütçemiz yok, sürekli borçlanıyoruz,  işlerimiz aksıyor. Böyle daha ne kadar dayanırız bilemiyorum. Hiç olmazsa bizden alınanları bize geri verin ki giderlerimizi azaltalım. Ayrıca diğer köylere bizden daha fazla işçi verilmiş, bizim bir tane işçimiz var. O da koca köyün hizmetine nasıl yetsin ki. Ben de, aza arkadaşlarım da zaman zaman işçi gibi çalışıp ona yardım ediyoruz. Çalışmaktan şikayetçi değiliz ancak bir köyler arasında ayrım yapılmaması gerek. Köy olarak işçi konusunda da bir adaletsizlik olduğunu düşünüyoruz. Mağduriyetlerimizin giderilmesi için Sayın Valimizden, Sayın İl Özel İdaresi yetkililerinden, Sayın Kaymakamımızdan, İl Genel Meclisi üyelerimizden hakkımız olanı istiyor  yardım talep ediyoruz” dedi.

Okul İçin Teşekkür…

Tüm bu olumsuzluklara karşın sevindirici bir gelişme yaşandığını belirten Muhtar Öz, uzun zamandır yapılması düşünülen ancak birkaç hafta önce yapımına başlanan okul inşaatının hızla ilerlediğini ve bu yılın sonuna kadar tamamlanması için yoğun gayret gösterildiğini ifade etti ve bu konuda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.