• osman-köse

logo

19 Aralık 2019

KOZLUÇAY 6 YIL SONRA OKULUNA KAVUŞUYOR

Uzun zamandır öğrencilerini başka köylere gönderen Kozluçay’da okul hasreti bitiyor. Binası tamamlanan Kozluçay İlk ve Ortaokulu sömestr tatilinin ardından öğretime başlayacak.

Kozluçay Köyü Muhtarı Mevlüt Öz’den alınan bilgiye göre geçtiğimiz Temmuz ayında başlanan Kozluçay İlkokulu okul inşaatı tamamlandı. Binanın tamamlanması ile birlikte okulun sıra, akıllı tahta, dolap,  masa, sandalye ve diğer eğitim araç ve gereçleri de Kozluçay’a getirilerek okul binasına yerleştirildi.

2013 yılında mevcut okul binasının çürük olduğu gerekçesiyle yıkılması kararı alınmasıyla okulsuz kalan Kozluçay’da uzun zamandır süren çabalar sonuç vermiş, 2019 Temmuz ayında okul binasının yapımına başlanmıştı. Okul inşaatının en kısa süre içerisinde tamamlanması için köy olarak tüm desteği verdiklerini belirten Muhtar Öz, “Ben ve aza arkadaşlarım uzun yıllardır yapılmasını beklediğimiz okul konusunun takipçisi olduk. 2018 yılında ihale edilen ancak bir türlü başlanamayan Kozluçay İlkokulu inşaatının başlaması konusunda yetkililerle temasa geçtik ve sonuç aldık. Geçen Temmuz ayında başlayan okul inşaatımız müteahhit firmanın da yoğun gayretleri, muhtarlığımızın ve köylümüzün de desteği ile zamanından önce tamamlandı” dedi.

Okul binasının ikinci yarıyılda eğitim-öğretime hazır hale getirebilmek için çok yoğun bir şekilde çaba harcandığını ifade eden Muhtar Öz,”Dün akşam saatlerinde de sıra, akıllı tahta, dolap,  masa, sandalye ve diğer eğitim araç ve gereçleri köyümüze geldi ve okul binamıza yerleştirmeye başladık. İnşallah okulumuzu eğitim-öğretim yılının ikinci yarısına hazır hale getireceğiz. Artık çocuklarımızı başka okullara göndermek zorunda kalmayacağız. Altı yıldır köyümüzün neşesi, çocukların cıvıltısı yoktu, bu büyük bir eksiklikti bu durum ortadan kalkacak. Komşu köylerimizden de gelecek öğrenciler ile toplamda yaklaşık 200 öğrenci ile köyümüz yeniden eğitim-öğretim merkezi olacak” dedi.

Bu arada Muhtar Öz’ün verdiği bilgiye göre geçtiğimiz cuma günü Kozluçay’a giden Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü, okul binasında incelemelerde bulundu.

648 m2’lik alanda 3 kat olarak inşa edilen okul binasında 8 derslik bulunacağını belirten Muhtar Öz, “Eğitimin önemine ve gerekliliğine inanan Kozluçay köylüleri olarak altı yıldır hasret kaldığımız okulumuzun bir an önce hizmete girmesi ve çocuklarımızın daha rahat bir ortamda eğitim görebilmesi için her türlü desteği verdik, her zaman vermeye hazırız. Okul binamızın yapımı sırasında desteklerini esirgemeyen tüm yetkililerimize, elinden gelen tüm çabayı gösteren halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.