• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

18 Kasım 2016

KÖYLERİMİZE YENİ SU KAYNAKLARI

yalvac_kaym_a_suheyl_ucer_gif

 

Yalvaç Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl Üçer,  Aşağı Tırtar, Bahtiyar, Yukarı Tırtar ve Celeptaş köylerimizi ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu.

Kaymakamlıktan verilen bilgiye göre Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer, beraberinde İlçe Özel İdare Müdürü Turgut Kara ile birlikte ilk olarak Celeptaş köyüne gitti ve burada köy muhtarı Sadık Turan’dan yapımı bitmek üzere olan ekmek fırını ve diğer çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Aşağı Tırtar köyüne giden Kaymakam Üçer, burada köye kazandırılacak olan yeni içme suyu sondaj çalışmalarını yerinde görüp köy muhtarı Ramazan Biner‘le görüşerek bilgi aldı. Buradan Yukarı Tırtar’a geçen Kaymakam Üçer, yapımı süren  içme suyu terfi  hattı  ve boru sistemleri çalışmalarını inceledi. Köy Muhtarı Süleyman Karakoyun‘dan diğer çalışmalar hakkında da bilgi alan Kaymakam Üçer ve Özel İdare Müdürü Turgut Kara buradan da Bahtiyar köyümüze geçtiler.

Bahtiyar köyünde başlatılan yeni içme suyu kazanımı çalışmaları ve isale hattı hakkında köy muhtarı  Seyfettin Balcı‘dan detaylı bilgi aldı. Gezi sonunda değerlendirmelerde bulunan Kaymakam Üçer, hizmetlerin eksiksiz ve tam olarak halkımıza ulaştırılması için başlatılan tüm çalışmaların düzenli olarak takip edileceğini ifade etti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.