• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Haziran 2020

Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde Seçim… BAŞAR ve SEKTİOĞLU…

Yalvaç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği, 2020 yılında birlikte görev yapacak Birlik Encümeni’nin belirlenmesi için bugün saat 14.00 sıralarında Yalvaç Öğretmenevi toplantı salonunda toplandı.

oplantıya Birlik Başkanı Kaymakam Aytekin Yılmaz, İl Genel Meclisi Üyeleri, Kaymakamlık personeli ile ilçemize bağlı 37 köyün muhtarları katıldı.

2020 yılında Yalvaç Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde görev yapacak Birlik Encümeni’nin belirlenmesi gündemi ile gerçekleşen toplantıda Kaymakam Yılmaz’ın açış konuşmasının ardından seçimlere geçildi.

İlk olarak Birlik Encümeni’de görev yapacak iki İl Genel Meclisi Üyesinin seçimi yapıldı. Bu seçimlerde MHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Salih Başar 28, Ak Parti’li İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Sektioğlu 19, Ak Parti’li İl Genel Meclisi Üyesi Kadir Elbengili 18 oy aldılar.

Bu sonuçlara göre 2020 yılında Yalvaç Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin Birlik Encümeni’nde görev yapacak İl Genel Meclisi Üyeleri MHP’li Başar ve Ak Parti’li Sektioğlu oldu.

Birlik Encümeninde köy muhtarlarını temsil edecek iki üyenin belirlenmesi için yapılan seçimde ise Mısırlı Muhtarı İrfan Altınbaş, Kuyucak Muhtarı Veysel Demir, Kurusarı Muhtarı Tarık Kara ve Sücüllü Muhtarı Ahmet Tünel aday oldular. Yapılan seçimde İrfan Altınbaş 24, Ahmet Tünel 18, Veysel Demir 15 ve Tarık Kara 9 oy aldılar. Bu sonuçlara göre Mısırlı Köyü Muhtarı İrfan Altınbaş ve Sücüllü Köyü Muhtarı Ahmet Tünel Birlik Encümeni’nde köy muhtarlarını temsil edecek isimler oldu.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.