• MODA YAPI

logo

15 Temmuz 2022

KOSGEB’den Kaybolmaya Yüz Tutmuş Mesleklere Destek Programı

Kaybolmaya yüz tutmuş meslekler ile yaşayan kültür mirası işletmelerin desteklenmesi amacıyla geliştirilen programın tanıtımı amacıyla KOSGEB İl Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta Yalvaç’ta da bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapılan ve KOSGEB İl Müdürü Yurdun Yıldırım’ın katıldığı bilgilendirme toplantısında ilçemizdeki tüm meslek odalarının yönetici ve temsilcileri ve az sayıda esnaf da hazır bulundu.

Kültürel miras unsuru olarak icrası ustalık/zanaatkârlık becerisi gerektiren, özgün, icra edilen mesleğin değerlerini, felsefesini, inceliklerini gelecek kuşaklara aktarılmasını teminen usta-çırak ilişkisi çerçevesinde yürütülen; geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan ve kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerde faaliyet gösteren işletmelerin güçlendirilerek hayatta kalmalarını ve bu birikimin gelecek nesillere aktarılmasını sağlamayı amaçlayan programın tanıtımı için düzenlenen toplantıda oda yöneticilerini ve esnafı bilgilendiren KOSGEB İl Müdürü Yurdun Yıldırım’ın verdiği bilgiye göre destek programına 24 Haziran 2022 tarihinde başlayan ön başvuru süreci 22 Temmuz 2022 tarihinde sona erecek.

Ön başvuru sonunda desteklenecek sektörlerin belirlenmesinin ardından 15 Ağustos 2022 – 02 Eylül 2022 tarihleri arasında başvuru yapılacak. Türkiye genelinde 450 işletmenin destek alacağı bildirilen programdan ön başvuru yapılmaması halinde programdan faydalanılamayacak.

KOSGEB İl Müdürü Yurdun Yıldırım yaklaşık bir saat süren toplantıda oda yöneticileri ve esnafın sorularını da yanıtladı.

KOSGEB’in internet sitesinde konuyla ilgili olarak yapılan bilgilendirme:

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.