• MODA YAPI

logo

Körküler Cemevi’nde Nevruz Kutlaması

21 Mart Nevruz Bayramı, ilçemizde sadece Körküler Köyü’nde bulunan Cemevi’nde kutlandı.

Körküler Kasabası Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen Nevruz kutlamasına Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, Yalvaç Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, Yalvaç Emniyet Müdürü Ali Özher, çeşitli kurumların yöneticileri, CHP Yalvaç İlçe Yönetimi, Gelecek Partisi Yalvaç İlçe Yönetimi, Muhtarlar Derneği Yönetimi, misafirler ve Körküler Köyü sakinleri katıldı.

Köy halkı tarafından imece usulüyle toplanan ve birlikte yapılan yemekler katılımcılara ikram edilirken, dualarla Nevruz ve baharın gelişi kutlandı.

Etkinlik sırasında, Körküler Köyü ve derneğine katkılarından dolayı Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek’e, Körküler Kasabası Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mevlüt Gökmen tarafından plaket takdim edildi.

Kaymakam Şimşek, etkinliğe emek veren Körkülerli vatandaşlarımızla sohbet ederek, davetleri için teşekkür ederek hayırlarının kabul olması temennisinde bulundu.

Dernek Başkanı Gökmen, tüm katılımcılara ve katkı veren Körkülerli hemşehrilerimize teşekkür ederek, “Nevruz’un, zor günlerden geçen ülkemize ve dünyaya huzur, barış, sağlık ve esenlik müjdecisi olmasını diliyoruz.” dedi.

,

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.