• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Haziran 2018

KORKMAZ’DAN CEYHAN’A HİZMET CEVABI

Ak Parti Isparta İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Korkmaz, pazartesi günü Yalvaç’ta yaptığı mitingde, Yalvaç’ın 16 yıldır hizmet alamadığını iddia eden CHP Isparta Milletvekili adayı Mustafa Ceyhan’a cevap verdi.

Yalvaç’a seçim zamanı gelip 16 yılda yapılanları küçümsemenin, yok saymanın insafsızlık olduğunu belirten Korkmaz, “Milletvekili adaylarının Çınaraltı’na gelerek Yalvaç ve köylerine hizmet gelmedi iddiaları asılsızdır. Ben kendi görev alanımla ilgili yatırımların bir kısmını saymam, sayın adayların ne kadar asılsız konuştuklarını zaten kanıtlayacaktır. Ben 4 yıldır il genel meclisi üyesiyim. Kendimde köyde yaşıyorum ve 4 yıldır ayak basmadığımız yerimiz kalmamıştır. Özel İdare, KÖYDES, genel bütçeden sadece 4 yılda Yalvaç’a yaptığı hizmetlerin miktarı 45 milyonu geçmiştir. Bu hizmetleri getiren Ak Parti hükümetleri, Ak Parti Milletvekilleri olmuştur. Ankara’dan il özel idaremiz ve valiliğimize gönderilen kaynaklarla tüm Isparta’ya ve Yalvaç’a hizmet üretilmiştir. Başta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, milletvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç’in aktarımlarıyla bu 45 milyonluk hizmet sadece 4 yılda Yalvaç’a ve köylerine hizmet olarak gelmiştir. Şahsım, ilçem ve köylerimiz adına başta Süreyya Sadi Bilgiç, sayın valilerimiz, il genel meclisimize şükran borçluyuz.” dedi.

Korkmaz, yapılan hizmetleri ana başlıklarıyla vereceğini belirterek, “Sayın vekil adayları, bu hizmetleri okuduktan sonra, umarım yeniden açıklama yaparlar dedi.

O kadar çok hizmet verdik ki, bunların reklamıyla uğraşmadığımız için, bazıları bunu zayıflık olarak görebilirler, ama yanılırlar.

Bakın, geldiğimizde hiçbir köyümüzde çocuk oyun parkı yokken, şimdi 36 köyümüzün tamamında çocuk oyun parkları tamamlanmıştır.

16 köyümüzün içme suyu depolarına güneş enerjisi paneli yapıldı, sırasıyla diğerlerini de yapacağız.

Köy içme suyu isale hatları, köy şebekeleri, içme suyu depolarının hepsi elden geçti, modernleşti. 26 köyün isale hattı, köy şebekesi, kısmen kanalizasyon, arıtması yapıldı. İçme suyu klorlama ekipmanları temin edildi. 7 köyümüze yeni içme suyu depoları yapıldı.

8 köyümüzde yeni içme suyu sondajı yapıldı, su kaynakları hizmete sunuldu.

5 köyümüze elektrik terfi hattı yapıldı.

Bu yıl, 59 km’lik sıcak asfalt programda, yaklaşık 23 kilometrelik kısmı yapıldı. Sağır yolu genişletildi ve sıcak asfalta kavuştu. Bunun yanında 29 km’lik de satıh kaplama asfalt programa alındı. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, şehirde ne varsa köyde de o olmalı ilkesi gereği yollarımızın hepsini tamamlayacağız. Dört senede 100 km satıh kaplama asfalt yapılmıştır.

Birçok köyümüzde fırın ve yemekhane yapıldı.

DSİ’nin ilçemizde yaklaşık 100 milyonluk gölet, arıtma tesisi, dere ıslahı, köprü yatırımı gerçekleşmiştir.

37 köyümüze 100 bin metrekare kilit parke ihalesi yapıldı, köylere teslim edilmeye başlandı.

37 köyümüze yangın tankeri alımı gerçekleştirildi.

Okullarımızın bakımları Özel İdaremizce karşılandı. 34 köye ihata duvarı ve çevre düzenlemesi yapıldı. Kalorifer sistemleri yapıldı, tuvaletleri yapıldı, çatı onarımı ve boyaları yapıldı. Sücüllü’ye 12 derslikli okul yapımı tamamlandı. Kozluçay’a 8 derslikli okul ihale aşamasında. Merkez okullarımızın onarımları gerçekleştirildi yaklaşık 2 milyon harcandı.

Yalvaç OSB’ye kamulaştırma için 2 milyon lira aktarıldı.

4 köyümüze halı saha yapımı ihaleye çıkıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar il ve ilçe müdürlüğümüz, merkez ve köylerimizde ihtiyaç sahibi herkesin hizmetine koşturuyor, kimseyi çaresiz bırakmıyor.

Bunların yanında birçok hizmetimiz de var. Bunlar, benim görev alanımla ilgili olanları. Diğerlerini de cumartesi günü sayın vekilimiz, o vekil adaylarına tek tek sayacaktır. Yalvaç’ı ve Yalvaçlı’yı basit ve dayanaksız söylemlerle kimse kandıramaz.

Bu açıklamayı, yanlış anlaşılma olmaması, eksik bilgilendirme olmaması maksadıyla yapıyorum.

Yalvaç’ımızın merkez ve köyleri, zaten yapılan hizmetleri görmekte ve takdir etmektedir.

24 Haziran’da da bu takdir ve desteğin en üst düzeye ulaşacağına güvenimiz tamdır.

Tüm Yalvaçlı hemşehrilerimize selam ve saygılarımla iletirim.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.