logo

18 Mart 2024

KODAL: “Projelerimizle Yalvaç’ı ayağa kaldıracağız”

İYİ Parti Yalvaç Belediye Başkan adayı, Makina Mühendisi Mustafa Kodal, seçim sürecinin en dikkat çekici adayı olurken, projeleriyle de adından söz ettirmeyi sürdürüyor.

Yalvaç’ın mevcut sorunlarının uzman bir ekibin beş yıl boyunca gece gündüz çalışarak altından kalkılacak sorunlar olduğuna dikkat çeken Kodal, “Öyle kritik bir seçim yaşıyoruz ki, Yalvaç’ımızın bir beş yıl daha bu tarzda yönetilmesi halinde bazı şeyleri geri döndürmek mümkün olmayabilir. Bu dönem, bir tadilat, restorasyon ve ayağa kalkma dönemidir. Bu dönemin başarıya ulaşması, ehil ellere, teknik meselelere kafası çalışan, beklentisiz mesai tanımaksızın çalışan bir yönetim anlayışına Yalvaç’ın teslim edilmesine bağlı. Çünkü, sorunlar o kadar grift ve karmaşık halde ki, bunun altından, hakikaten donanımlı bir ekiple kalkılabilir. O ekibi de biz kurduk Allah’ın izniyle. Yalvaç’ımızın temel meselelerini çözüme kavuşturacak projelerimizi ekibimizle hazırladık. 1 Nisan sabahından itibaren beklemeksiniz çalışmaya başlayacağı ve hazırladığımız projelerle inşallah Yalvaç’ımızı ayağa kaldıracağız. Bunun için hemşehrilerimden yetki istiyorum. İnceleyin projelerimizi, ona göre karar verin.

1- ALTYAPININ YENİLENMESİ – YOLLARIN YAPIMI: Yalvaç’ımızın en acil çözüm bekleyen sorunu olan su, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapısının yenilenmesi konusu hizmet dönemimizde mutlaka çözüme kavuşacak, şehrimize yakışmayan yollar da en kısa sürede yenilenecektir.

2- YENİŞEHİR MÜSTAKİL SOSYAL KONUT PROJESİ: TOKİ’nin sosyal konut projesinin arsa sorunu en kısa çözülecek, bunun yanı sıra 350 m² arsa içinde 100 m² prefabrik müstakil sosyal konut projemizle yeni bir mahalleyi şehrimize kazandıracak, beş yılda 1.000 konutla vatandaşlarımızın konut ihtiyacını çözecek, çağdaş standartlarda bir mahalleyi şehrimize kazandıracağız.

3- ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN FAALİYETE GEÇİRİLMESİ: Sanayinin içinden gelen bir insan olarak Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi’nin tüm sorunlarını çözerek en kısa sürede yatırımcıya arazi tahsisi aşamasına getirecek, diğer etapların da kamulaştırma ve altyapı çalışmalarına başlayacağız.

4- KİMYASAL ARITMANIN YAPILMASI VE DERİ SANAYİİNİN SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİ: Eğirdir Gölü Havzası’nda bulunan ilçemizin gerek sanayi yatırımları gerekse çevre mevzuatına uyumunu sağlamak için eksik olan kimyasal (endüstriyel) arıtmayı şehrimize kazandıracak, buna bağlı olarak Deri Sanayiinin ruhsat ve diğer sorunlarını çözerek yeniden ayağa kaldıracağız.

5- KENTSEL DÖNÜŞÜM: Birinci derece deprem bölgesinde bulunan ilçemizde yapı stokunun yaklaşık üçte ikisinin depreme dayanıksız olduğu göz önüne alındığında, devletimizin kentsel dönüşüm destekleriyle birlikte bir plan dahilinde eski evlerimizi modern ve dayanıklı evlerle dönüştürmenin tüm adımlarını atacağız.

6- ŞEFFAF, ADİL ve ULAŞILABİLİR İMAR HİZMETLERİ (E-İMAR): Belediyemizde vatandaşlarımızın en çok sorun yaşadığı konulardan olan İMAR ve EMLAK birimleri çağdaş standartlara kavuşturulacak, imar planı baştan aşağı gözden geçirilerek ilgili düzenlemeler yapılacak, herkesin imar ve emlak işlerini şeffaf ve adil şekilde takip edebilmesini sağlayacak, E-İMAR projemizle bu hizmetleri çağdaş bir halde vatandaşlarımıza sunacağız.

7- YENİ SANAYİ SİTESİ: Mevcut sanayi sitesinin yetersizliği ve ekonomik olarak esnafımızın altından kalkamayacağı noktalara gelmesi nedeniyle, yeni bir sanayi sitesi için arsa temini ve kooperatif yoluyla esnafımızın işyeri sorununun çözümü sağlanacaktır.

8- BELEDİYE DERSHANESİ+KREŞ+GENÇLİK MERKEZİ: İlçemizin elzem ihtiyaçlarından olan Belediye Dershanesi, çocuklarımızın ve gençlerimizin LGS, YKS ve KPSS sınavlarına hazırlık kursu ve danışmanlık ihtiyacını karşılayacak; pek çok aile için sorun haline gelen kreş hizmetini ulaşılabilir alanlarda anne ve çocuklarımızın hizmetine sunacak; çocuklarımızın ders çalışma ve sosyalleşme ihtiyaçlarını giderecek bir Gençlik Merkezi’ni çarşı merkezinde hayata geçireceğiz.

9- MEYVE ve SEBZE HALİ + HUBUBAT SİLOSU + MEZBAHA: İlçemizdeki tarımsal üreticilerin üç temel sorununun çözümünde bu alandaki sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği halinde çözecek; Meyve ve Sebze Hali, Hububat Silosu bölgemize hizmet verecek şekilde kazandırılacak, mevcut mezbahanın da üreticilerimize hizmet vermesi için en kısa sürede gerekli çalışmalar yapılacaktır.

10- SAĞLIK MERKEZİ + ENGELLİ YAŞAM ve REHABİLİTASYON MERKEZİ: Yaşlılarımızın, engellilerimizin ve genel olarak vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine ulaşımlarını kolaylaştıracak, sağlık kuruluşlarına ulaşım ve gerekli tedavi hizmetlerini kolaylaştıracak, evde yürütülmesi gereken tedavi hizmetlerini sunacak, engelli vatandaşlarımızın sağlık ve sosyalleşme ihtiyaçlarını karşılayacak bir Sağlık Merkezi ile Engelli Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi’ni belediye ve hayırsever desteğiyle şehrimize kazandıracağız.

11- HALK EKMEK: Ekonomik krizin vurduğu vatandaşımızı bir nebze olsun rahatlatmak, sağlıklı ve kaliteli ekmek tüketmeleri için Halk Ekmek hizmetini en kısa sürede halkımıza sunacağız.

12- ÜCRETSİZ WIFI: Ekonomik kriz nedeniyle ulaşmanın giderek pahalı hale geldiği internet hizmetini, şehrimizin öğrenci ve gençlerimizin daha yoğun yer aldığı belli noktalarında ücretsiz olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

13- YEŞİL YALVAÇ PROJESİ:  Şehrimizi bir zamanlar ifade edildiği gibi yeniden “YEŞİL YALVAÇ” ismine layık hale getirmek için yeşil alan ve park alanını her yıl ikiye katlayarak büyütecek ve şehrimizi güzelleştireceğiz.

14- EMEKTAR ATÖLYESİ: Şehir nüfusunun yarısına yakınını oluşturan emekli büyüklerimizin sosyalleşebileceği, kurslarla üretime katılabileceği, dinlenip vakit geçirebileceği bir Emektar Atölyesi’ni çarşı merkezinde hizmetlerine sunacağız.

15- BELEDİYE BİNALARI ve OKUL BİNALARININ DÖNÜŞÜMÜ: Ciddi bir emlak birikimine sahip belediyemizin mülklerinin verimli ve etkin bir şekilde yönetilebilmesi için gerekli çalışmalar yapılacak; son yıllarda öğrencilerimizin kaliteli bir eğitim almasının önünde en büyük engel haline gelen depreme dayanıksız okulların dönüşümünde Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği içerisinde hızlı bir çözüm üretilecek ve çocuklarımızın ikili öğretimden bir an önce kurtarılması sağlanacaktır. Yeter ki Yalvaç’ımız bu yetkiyi bize versin.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.