logo

25 Mart 2024

Kodal: “Kısır çekişme siyasetine inat, proje ve hizmet siyaseti diyeceğiz”

İyi Parti Yalvaç Belediye Başkan adayı, Makine Mühendisi Mustafa Kodal, son haftasına girilen seçim maratonunda projeleriyle ön plana çıkan isim oldu.

Seçim çalışmalarını ve projelerini konuştuğumuz Kodal, “Yalvaç’ı kısır çekişme, iftira ve polemik siyasetine mahkum etmeye çalışanlara inat, proje ve hizmet diyeceğiz. Biz başından beri Yalvaç’ımızın dertlerine derman olacak projelerimizi ve gelecek güzel günleri konuştuk, konuşacağız. 1 Nisan’dan itibaren de konuşmayı bırakıp çalışacağız inşallah.” dedi.

Yalvaç’ın kaderi haline getirilmeye çalışılan kısır çekişme siyasetine milletle birlikte “Artık yeter” diyeceklerini belirten İyi Parti Yalvaç Belediye Başkan adayı Mustafa Kodal, “Yalvaçlımız artık birbirini suçlayan, karalayan kasaba siyasetinden gına getirmiş durumda. Hizmetin değil, polemiklerin konuşulduğu siyaset yerine, projelerin konuşulduğu siyaseti bizimle sevdi Yalvaç.” dedi.

Seçimlerin son haftasına girilirken sahadaki durumu sorduğumuz İyi Parti adayı Kodal, “Ben 32 yaşındayım. Siyasete çok uzak biri değilim ama ilk kez reel olarak siyasete girdim. Ben adaylığımızın ilan edilmesinden bu yana karşılaştığım ilgi, sevgi ve muhabbeti görünce, dedim ki seçimi kazansam da kaybetsem de iyi ki bu yarışa girmişim dedim.

Benim siyaseten arkamda belli güç odakları yok, ekonomik olarak tüm harcamalarımı kendim yapıyorum, bir gruba, bir oluşuma falan da dahil değilim. Sadece Mustafa Kodal
ismiyle, ekip arkadaşlarım ve ortaya koyduğumuz projelerimizle Yalvaç halkının karşısına çıktım. Liyakatimizi, samimiyetimizi, iletişimimizi gören halkımızın gösterdiği sevgi ve muhabbet bizi çok mutlu ediyor.

Seçim sonucu ne olur derseniz, bizim sahada gördüğümüz, yaptırdığımız ölçümler ve gözlemler, önde olduğumuzu gösteriyor.Bize inanılmaz geri dönüşler var, oy beklemediğimiz kesim ve kişilerden bile büyük bir ilgi var. Sahadaki durumla ilgili benim tespitlerim bunlar, seçimin en iyi yarışan ekibi biziz ve inşallah hedefe yürüyoruz.” dedi.

İyi Parti adayı Kodal’a projelerine ve bunların nasıl yapılacağıyla ilgili eleştirilere ne cevap vereceğini sorduk. Kodal şunları söyledi: “Bakın bu seçimlerin şöyle bir temel özelliği var bana göre: Bu seçim, sıradan bir seçim değil.Yalvaç’ın ve bölgenin kaderi açısından çok önemli bir yol ayrımı. Mevcutta oluşan ve biriken sorunlar, Yalvaç’ın geleceği açısından bir tehdit oluşturuyor. Yani, bir beş yıl daha böyle bir anlayışla Yalvaç yönetilirse, ekonomik, sosyal ve siyasal açıdan memleketimiz dönüşü olmayan bir yola girer, Allah korusun.

Bakın başkanın kendisi bile itiraf ediyor; 160 milyona bitecek altyapının maliyeti 1 milyar 600 milyon liraya çıktı diyor. Sosyal konut yapsak dar ve orta gelirli artık alamaz diyor. Bunun sorumlusu kim? On yıldır yata yata, baka baka bu sorunların büyümesine sebep olan kim?

Bu seçimler kritik, çünkü liyakatli, proje bazlı düşünen ve çok çalışan bir başkan ve ekiple yönetilmezse Yalvaç, inanın daha sonra birçok sorunu, bırakın çözmeyi, altından kalkmak mümkün olmayabilir. Onun için liyakatli bir ekip, proje bazlı teknik bir ekip ve gecesini gündüzüne katmaya hazır bir yönetim anlayışına ihtiyacı var Yalvaç’ın. Sorunuzun esasına gelince, bu kadar çok projeyi ortaya koymamız; yatmaya, mazeret üretmeye, polemik yapmaya alışmış insanlara tabii ki aşırı gelebilir. Ama, hayatını çalışarak kazanmış, birçok projeyi kendi sektöründe uygulayarak başarılı olmuş insanlardan oluşan bir ekip için, ilmek ilmek dokuyarak hazırladığımız, teknik detaylarıyla her aşaması çalışılmış projeleri gerçekleştirmek bir seçim vaadi değil, önümüze koyduğumuz çalışma programıdır. Herkes görecek tıkır tıkır yapacağız. Bu projelerin kaynağı nerede diye soranlar olabilir.Orada da mühendislik ve işletme becerisi ortaya çıkar ki, işte bizim ekibimizin farkı bu: Liyakatli bir ekip.

Belediyecilik ciddi bir iştir, öyle Ankara’ya gitcez, söyleycez, yapcez, etcezle olmuyor; yalama olmuş anahtara kilit tutturacağız demekle olmuyor; otuz yıl öncesinin Türkiyesi şartlarında kalmış eski ve yıpranmış bir kafayla da olmuyor, olmaz. Projelerin finansmanları da tüm detaylarıyla çalışılmıştır. Yalvaç’a Mühendis eli lazım diye boşuna demiyoruz. Bakın tüm adaylara, hangimizin bu işi yapacağını görürsünüz, ki Yalvaç halkı da görüyor zaten. İnşallah haftaya iş başı yapacağız ve işimize bakacağız.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.