• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

18 Haziran 2020

KIZILAY Kan Bağış Aracı 5 Gün Yalvaç’ta

Korona Virüsü salgını nedeniyle kan stokları azalan ve bu arada sık sık yaptıkları kan bağışı kampanyalarını da yapamayan Isparta Kan Merkezi yetkilileri, kan bağış aracının önümüzdeki hafta Yalvaç’ta olacağını bildirdi.

 

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Isparta Kızılay Kan Merkezi yetkilisi Uğur Serçebay, bu yıl özellikle mart ayından bu yana devam eden Korona Virüs salgını nedeniyle yeterli bağış toplanamaması nedeniyle Kızılay’ın kan stoklarında çok büyük ölçüde düşüş yaşandığını belirtti.

Kızılay Kan Merkezi yetkilisi Serçebay, “ Isparta ili ve ilçelerinde özellikle de Yalvaç’ta bağış kampanyalarımıza katılım her zaman oldukça yüksek miktarlarda gerçekleşti. Yalvaç’lının kan bağışı konusunda ki duyarlılığına ve hassasiyetine güvenen Isparta Kan Merkezi olarak önümüzdeki hafta 24 – 28 Haziran 2020 tarihleri arasında beş gün boyunca Yalvaç’ta Anlatan Meydanı’nda olacağız. İnanıyoruz ki Yalvaç halkı her zaman olduğu gibi duyarlılığını gösterecek ve kana ihtiyaç duyan birçok cana hayat verecektir. Unutmayalım ki bugün başkasına gereken kana yarın bizler de ihtiyaç duyabiliriz” dedi.

Isparta Kızılay Kan Merkezi’ne ait Kan Bağış aracı önümüzdeki hafta Çarşamba gününden Pazar  gününe kadar (24-25-26-27-28 Haziran 2020) Yalvaç Anlatan  Meydanı’nda  saat 10.00 ile18.30 saatleri arasında kan bağışı kabul edecek.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.