• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Mayıs 2020

Kızılay-DEİK işbirliğiyle 120 aileye bayram paketi

Kızılay Yalvaç Temsilciği, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından üç il için hazırlanan paketlerin yüzde onunu temin ederek ilçemizde dağıttı.

Kızılay Yalvaç Temsilcisi İsmail Güleç’ten konuyla ilgilil olarak, “Isparta, Burdur ve Eskişehir il ve ilçelerinde dağıtılması amacı ile DEİK’le KIZILAY arasında bir ramazan kampanyası düzenlenmiş olup bu 3 ilin ilçelerinde dağıtılmak koşulu ile toplam 1200 koli hazırlanmıştır. 1200 koli içerisinden en büyük payı Yalvaç almış olup 120 koli dağıtımı gerçekleştireceğiz. Kısacası Yalvaç’ta bulunan ihtiyaç sahiplerine DEİK’in gönderdiği 120 koliyi ulaştıracağız. Bu imkanı sunan DEİK yetkililerimize ve Kızılay Genel Merkezimize ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız adına çok teşekkür ederiz. Yaşadığımız bu zor süreçte Kızılay’ımıza destek olan tüm hemşehrilerimize de çok teşekkür eder, hayırlarının kabulünü diler, Ramazan Bayramlarını kutlarız.” dedi.

1985 yılında kurulan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu – DEİK, Türk özel sektörünün dış ticaret, uluslararası yatırımlar, hizmetler, müteahhitlik ve lojistik başta olmak üzere, dış ekonomik ilişkilerini yürütme; yurt içi ve yurt dışında yatırım imkânlarını araştırma; Türkiye’nin ihracatını artırmaya katkı sağlama ve benzeri iş geliştirme çalışmalarını koordine etmekle görevlendirilmiş kurumudur.
11 Eylül 2014 tarihinde çıkarılan 6552 Sayılı Kanunla yeni bir yapıya kavuşan DEİK, “Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini yürütme” görevini tamamıyla üstlenmiş olup, Kurucu Kuruluşları, üyeleri ve İş Konseyleri ile birlikte, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası temsilcilerinin oluşturduğu gönüllü bir ‘iş diplomasisi’ örgütüdür.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.