• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

28 Eylül 2021

Kaymakamlık’tan Yurt Sorununa Çözüm

Her eğitim-öğretim yılının başında yaşanan, bu yıl daha da artan yükseköğrenim öğrencilerinin barınma sorununa Yalvaç Kaymakamlığı tarafından geçici de olsa çözüm getirildi, 46 öğrenci yurt ve otele yerleştirildi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarının yetersiz gelmesi, yüksek yurt ve kira bedelleri istenmesi gibi değişik sebeplerle barınma sorunu yaşayan öğrencilerin sayısının artması karşısında harekete geçen Yalvaç Kaymakamlığı, Öğretmenevi, Yalvaç Antik Kent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli gibi değişik noktalara 46 erkek öğrenciyi yerleştirdi.

Türkan Atayalvaç Kız Yurdu, Erkek Yurdu Oluyor

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, “Yalvaç’a yükseköğrenimlerini yapmak üzere gelen, ancak barınma sıkıntısı yaşayan 46 gencimizi iki kamu kurumuna yerleştirerek geçici bir çözüm sağladık, KYK yurduna yerleşene kadar bir süre Öğretmenevi ve Uygulama Oteli’nde kalacaklar. Ayrıca erkek öğrencilerimizin barınma sorununa çözüm olmak üzere başka bir hazırlık içerisindeyiz, geçtiğimiz yıllarda bir vakıfa kiralanarak kız öğrenci yurdu olarak çalıştırılan, şu an atıl durumdaki Türkan Atayalvaç Kız Yurdu’nu da kısa sürede yapılacak bakım ve düzenleme çalışmalarının ardından erkek öğrenci yurdu olarak hizmete alacağız” dedi.

KYK Kız Yurdunda Sorun Yok

Kaymakam Şimşek kız öğrencilerin barınması konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını da belirterek şunları söyledi: “Yalvaç’taki KYK Kız Yurdunda sorun yok, Yalvaç’ta okumayı tercih eden kız öğrencilerimizin hepsi KYK yurduna yerleştirildi, hatta açık bile bulunuyor. Yalvaç’taki okullardan herhangi bir bölümü kazanan ve KYK yurdunda kalmak isteyen Yalvaç merkez veya köylerinde yaşayan kız öğrencilerimiz de tercih ettikleri takdirde burada kalabilirler” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.