• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

18 Ağustos 2021

Kaymakamlıktan Muhtarlarla Buluşma Toplantısı ve Eğitim

Yalvaç merkez, kasaba ve köy muhtarlarıyla buluşma toplantısı, 16 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat 10:00’da Yalvaç Öğretmenevi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı, Kaymakam Vekili Haluk ŞİMŞEK  başkanlığında yapılan toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Resul KAYA, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mustafa YILDIRIM, İlçe Tarım ve Orman Müdür V. Erhan GÜÇLÜ, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili  Ayşe NAZ, İlçe Müftüsü Ömer CAN, İlçe Özel İdare Müdür V. Mehmet ÜNVER ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür V. Mücahid GÜLCAN, merkez, kasaba ve köy muhtarları  katıldı.

Toplantıda, covid-19 ile mücadelede alınan tedbirlerin takibi ve denetimi,  ilçemizdeki covid-19 aşılama durumu ve orman yangınlarıyla mücadelede alınması gereken önlemler hususunda bilgilendirmede bulunuldu.

 

MUHTARLARA EĞİTİM

Yalvaç Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 03/08/2021 tarih ve 12415 sayılı yazısı gereği, muhtarların kamu hizmetlerini etkin, verimli ve sürdürülebilir bir şekilde sunabilmeleri, sorunları en kısa sürede yetkili makamlara ileterek koordinasyon içerisinde olabilmeleri ve muhtarlık müessesesi ile görev, yetki ve sorumluluklarını daha kapsamlı bir şekilde kavrayabilmeleri amacıyla mevzuattan kaynaklanan görev, yetki ve sorumlulukları konularında kurum müdürleri tarafından ilçemiz köy, kasaba ve köy muhtarlarına yönelik eğitim düzenlendiği açıklandı.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.