• MODA YAPI

logo

07 Şubat 2022

Kaymakamlıktan Ali Arı hakkında suç duyurusu

İlçemizde yalnız yaşadığı ikametinde ölü bulunan Ramazan Nazlı isimli kişinin, kent genelinde yaşanan elektrik arızası nedeniyle ısınma ihtiyacını gideremediği için öldüğü iddiaları asılsız çıkarken, Nazlı’nın evindeki elektrik akımının faal olduğu ve solunum yetmezliğine bağlı kalp durması sonucu hayatını kaybettiği belirlenmişti.

Söz konusu olayla ilgili olarak CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı tarafından çekilen bir videonun ulusal medyada yer bulmasının ardından, konuyla ilgili olarak Kanal 32 Televizyonu’na açıklama yapan Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek’in bugün Ali Arı hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Yeni Şafak Gazetesi’nin haberine göre, Nazlı’nın elektrik parasını ödeyemediği için elektriğinin kesik olduğu yönünde açıklama yaptığı kaydedilen CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” iddiasıyla suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi.

İnceleme sonucu Nazlı’nın elektriğinin kesik olmadığı, engelli maaşı alması sebebiyle elektrik tüketim desteğinden faydalandığının tespit edildiği dilekçede aktarıldı.

Nazlı’nın ayrıca Yalvaç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yardım başvurusunda bulunmadığı belirtilen dilekçede, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında aylık 1000 lira nakdi yardım aldığı da kaydedildi.

Dilekçede CHP Yalvaç İlçe Başkanı Arı’nın beyanlarının 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 216. maddesinde düzenlenen “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” suçunu oluşturduğu, bu nedenle Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığınca gereğinin yapılması gerektiğinin talep edildiği aktarıldı.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.