• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

28 Şubat 2017

Kaymakamlık’tan “3. VATANDAŞ BULUŞMASI” Toplantısı

MEDION Digital Camera

Geçtiğimiz yıl sonu İçişleri Bakanlığı’nın  İl ve İlçelere gönderdiği genelge gereğince her ay düzenli  olarak yapılması planlanan vatandaşlar, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurum yöneticileriyle “Vatandaş Buluşması”  toplantılarının üçüncüsü dün yapıldı.

Yalvaç Öğretmenevi Toplantı Salonunda saat 14.00’te başlayan “Vatandaş Buluşması” toplantılarının üçüncüsü Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz, Belediye Başkanı Halil  Hilmi Tütüncü, C. Başsavcısı Adem Babacan, İlçe Emniyet Müdürü Tarık Korucu, daire amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile köy ve mahalle muhtarları olmak üzere yaklaşık yüz kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

“Vatandaş Buluşması” adlı toplantıların üçüncüsünde daire amirleri yaptıkları sunumlarla kurumlarının çalışmaları hakkında  bilgi verdi. Muhtarlar ve sivil toplum örgütü temsilcileri de ilgili daire amirlerine sorunlarını ileterek çözüm bulunması konusunda yardım istediler.

Muhtarların kendisine ilettiği bazı talepleri cevaplayan Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü yaklaşan anayasa değişikliği referandumu nedeniyle çeşitli ortamlarda zaman zaman gerilimler yaşandığına dikkat çekerek  gergin ortamı yumuşatmak için özellikle muhtarlara büyük iş düştüğünü belirtti.

C.Başsavcısı Adem Babacan FETÖ soruşturmaları ile ilgili bilgi verirken soruşturmaların bitmek üzere olduğunu, en kısa zamanda davaların açılarak kamu vicdanının rahatlatılması için çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü belirtti. İlçe Jandarma Komutanı Yusuf Karatlı asayiş ve trafik konularında bilgilendirme yaparken, Orman İşletme Şefi Serdar Özel özellikle ORKÖY projeleri ile ilgili bilgi vererek muhtarlardan gelen soruları cevapladı. Orman İşletme Şefi Özel ORKÖY projelerine vatandaşın ilgisizliğinden yakınırken ilgilenen herkese yardımcı olacaklarını ifade etti.

Malmüdürü Selami Akıncı ise kurumunun çalışmalarını anlatırken, kendilerine gelen köylerde atıl durumda bulunan sağlık evlerinin muhtarlıklara tahsisi talepleri konusunda bilgi verdi. Köylerdeki sağlık evlerinin tahsisinin şu anda Sağlık Bakanlığı’nda olduğunu, köy muhtarlıklarına tahsisinin yapılabilmesi için mevcut tahsisin kaldırılması gerektiğini, muhtarların öncelikle bu konuyu halletmeleri gerektiğini bildirdi. İlçe Tarım Müdürü Ramazan Demiraslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar Kaya ve Halk Eğitim Müdürü Hayati Yeler de kurumlarının çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra soru-cevap şeklinde devam eden toplantı saat 15.00 sıralarında sona erdi.

vatandas_bulusmasi3

MEDION Digital Camera

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.