• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Haziran 2019

“KARNENİ GÖSTER KİTABINI AL”

2018–2019 öğretim yılı bugün sona ererken, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından başlatılan ve bu yıl on ikincisi gerçekleştirilen “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyasında bu yıl Anna Sewell’in “Siyah İnci” adlı kitabı ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle buluşturuldu.

Ülkemizde daha çok okuyan çocuğun nitelikli kitapla buluşması, okuyan ve sorgulayan gençlerin sayısının artması, öğrenciler için fırsat eşitliğinin oluşmasına katkıda bulunulması ve çocukların erken yaşta İş Bankası ile tanışmasının sağlanması amaçlarıyla 2007-2008 öğretim yılı sona ererken “Karneni Göster, Kitabını Al” adıyla başlatılan kitap dağıtım kampanyasının bugüne kadarki en büyük kampanyalardan biri olduğu belirtildi.

Tüm ülke genelinde olduğu gibi her yıl karne dağıtım günü gerçekleştirilen “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyası bugün öğle saatlerinde ilçemizde de başladı ve öğrenciler heyecan içinde İş Bankası Yalvaç Şubesine geldiler. Karnelerini göstererek Anna Sewell’in “Siyah İnci” adlı kitabını alan öğrenciler sevinç içinde şubeden ayrıldılar.

Kampanya başladığı 2008’den bugüne Türkiye ve KKTC’deki herhangi bir İş Bankası şubesine karnesini getiren 1 milyon ilköğretim öğrencisine 2008 yılında “Alice Harikalar Diyarında”, 2009 yılında “Yazarlarımızdan Masallar ve Öyküler”, 2010 yılında  “Yazarlarımızdan Öyküler”, 2011 yılında “Halime Kaptan” ve “Küçük Mavi Gezegen”, 2012 yılında “Sait Faik’ten Çocuklara Hikayeler”, 2013 yılında “Aziz Nesin’den Çocuklara En Güzel Öyküler“, 2014 yılında “Yazarlarımızdan Öyküler”  kitabı, 2015 yılında “Şairlerimizden Seçme Şiirlerle – Şiir Dünyasına Yolculuk” kitabı ile “Depremden Korkmuyorum – Nasıl Korunacağımı Biliyorum” kitapçığı, 2016 yılında  “Mars’a Nasıl Giderim? – Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı”, 2017 yılında “Astronotlar Üşür Mü? – Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı”, 2018 yılında “Robotlar Hapşırabilir mi? – Bilim Yolunda Eğlenceli Adımlar Kitabı”  armağan edildi.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.