• MODA YAPI

logo

06 Mayıs 2021

KARAYOLU TRAFİK HAFTASI Etkinlikleri

Trafik düzeni ve güvenliğinin artırılması, karayollarını kullananların kurallara uymaları yönündeki farkındalığın ve sağlanması, sürücülerin ve vatandaşlarımızın trafik  güvenliğine olan katkılarının artırılması amacıyla her yıl 1-7 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Karayolu Trafik Haftası” bu yıl da çeşitli etkinliklerle gerçekleştiriliyor.

Yalvaç’ta da bu kapsamda dün sürücüler ve yayaların bilgilendirildiği bir etkinlik gerçekleştirildi. Saat 14.00 sıralarında başlayan etkinliğe Yalvaç Kaymakam Vekili, Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, Yalvaç Emniyet Müdür Vekili D.Ali Sarıbaş ve Trafik Bürosunda görevli polis memurları katıldı.

­Trafik güvenliğinin sağlanması ve arttırılması için yürütülen faaliyetlerle toplumun bilgilendirilerek trafik güvenliği bilincinin kazandırılması amacıyla, Kaymakam Vekili Şimşek, Emniyet Müdür Vekili Sarıbaş ve Trafik Bürosu ekipleri, temel trafik kurallarına uyulması, emniyet kemeri kullanımı alışkanlığının herkes tarafından kazanılması, içinde bulunduğumuz pandemi döneminde gerek trafiğin yoğun olduğu yerlerde, gerekse araç içinde maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralları gereğince davranılması gibi uyarılarda bulundular. Ayrıca denetimlerde tam kapanma dönemi nedeniyle, seyahat izin belgelerinin de kontrol edildiği bildirildi.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.