• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

09 Eylül 2020

Karayolları önlem almıyor, Hüyüklü’de kazalar bitmiyor

Geçtiğimiz ölümlü bir kazanın meydana geldiği Hüyüklü Kasabamızda bugün de yaralamalı bir kaza daha meydana geldi.

Hüyüklü Kasabası’ndan Yalvaç-Isparta anayoluna çıkışta meydana gelen kazada, 32 LF 923 plakalı araçla 32 YV 236 plakalı araç çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle araçlar savrulurken, aracın biri kaldırımı aşarak bir evin bahçe duvarına vurarak durabildi.

Kazalarda araçlarda bulunan yolcular hafif şekilde yaralanırken, araçlarda maddi hasar meydana geldi.

Sürekli kaza olan ve bir türlü önlem alınmayan yol ile ilgili olarak, gerek sürücüler gerekse kasaba halkı büyük tepki gösteriyor. Karayolları tarafından ışık, hız kesici, vs. gibi yöntemlerle mutlaka önlem alınmasını isteyen vatandaşlar, “Bu kadar acı olaya rağmen, neden yetkililer sesimizi duymuyor? İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Her gürültüde içimiz ürpererek yola koşturuyoruz. Bu kaçıncı kaza? Burada yoldaki güvenlik önlemlerinin yetersizliği başlıca sebeptir. Karayolları yetkililerinin ve ilçemiz idarecilerinin bu konuya artık el atması gerekiyor. El atılmadığı takdirde, eylem yaparak gerekirse yolu trafiğe kapatacağız, yeter artık!” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Biz de kaza geçiren hemşehrilerimize geçmiş olsun diyerek vatandaşlarımızın bu haklı serzenişini yetkililere iletiyor, çözüm üretilmesini diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.