• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

20 Ocak 2020

Kadın Kooperatifi’ne konuklardan tam not

İlçemizde bir süre önce kurulan ve büyük aşama kaydeden Yalvaç Psidia Antiocheia Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi, geçtiğimiz hafta Isparta’dan önemli misafirleri ağırladı.

Kooperatif yetkililerinden alınan bilgiye göre, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Özlem Top, Kadın Hizmetleri Birim Sorumlusu Sosyolog Selda Dirik, Ticaret İl Müdürü Mehmet Akif Ülger ve Ticaret İl Müdürlüğü Kooperatiflerden Sorumlu Şefi Abbas beyi ağırlayan kadınlarımız, yetkililerden tam not aldılar.

Kooperatif yetkililerinin aktardığı bilgilere gör, Ticaret İl Müdürü Ülger, “Bizlere gösterdiğiniz ürünlerde, sanki uzun yıllardır faaliyet gösteren kooperatif gibi, çok kaliteli, her biri özenle yapılmış, acemilik değil profesyonellik göstergesi ürünler bulunuyor burada. Kooperatif kurmak basit iş, ama yönetmek bir marifettir. Valilikteki toplantıdan sonra, sizi 1-0 önde görüyorduk, ama siz 2 değil 3-0 öndesiniz. Hem ürün yelpazesi konusunda, hemde pazar bulma konusunda çabalarınız taktire şayan. Bu çabaları görüp, etkilenmemek mümkün değil. Söz veriyorum, sizi daha ileriye götürmek adına elimden geleni yapacağım.” dedi.

Şu an 45 üyeye sahip kooperatifimiz, çalışmaları için Ticaret ve Sanayi Odası’nın üst katındaki alanı tutarken, Pisidia Antiokheia Antik Kenti altında bulunan Turgut Özal Parkı ve satış ofisleri de Yalvaç Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edildi. Son olarak, Fransa’dan gelen talep üzerine deri kataloğu hazırlayan kooperatifte önümüzdeki aylarda daha yüksek kapasiteye ulaşılmasının beklendiği kaydedildi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.