• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

02 Ocak 2018

Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu Yarın Yalvaç’ta

Kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiği Nurettin Gider’i öldürdüğü için müebbet hapis cezasına çarptırılan Nevin Yıldırım davasının Yargıtay’a taşınması ve müebbet hapis cezasının bozulmasıyla yargılama süreci yeniden başlıyor.

Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu, tüm kadınlara Nevin Yıldırım’ın 3 Ocak’ta Yalvaç Adliyesinde görülecek davasına katılım çağrısı yaptı.

Evrensel Gazetesi’nin haberine göre, yeniden yargılanmasına karar verilen Nevin Yıldırım’ın davası 3 Ocak’ta görülecek. Dava öncesi bir açıklama yapan Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu, “Sesimizi, dayanışmamızı, isyanımızı yanımıza alıp Yalvaç’a gidiyoruz!” dedi. Kadınlar bugün İstanbul Kadıköy Süreyya Operası önünde olacak.

Kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiği Nurettin Gider’i öldürdüğü için müebbet hapis cezasına çarptırılan Nevin Yıldırım davasının Yargıtay’a taşınması ve müebbet hapis cezasının bozulmasıyla yargılama süreci yeniden başlıyor. Kadınlar 3 Ocak’ta Yalvaç Adliyesinde olacak. Kadınlar dava öncesi yarın da saat 19.00’da Kadıköy Süreyya Operası önünde eylem yapacak.

‘DAYANIŞMAMIZI ALIP YALVAÇ’A GİDİYORUZ!’

Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu, 3 Ocak’ta saat 14.00’te görülecek dava için tüm kadınlara bir çağrı yaptı ve “2018; hiçbirimizin susmak, seyirci kalmak, başkasının istediği gibi yaşamadı diye veya biri ‘öyle sandı’ diye ölmek veya ölmemek için öldürmek zorunda kalmadığı bir yıl olsun diye sesimizi, dayanışmamızı, isyanımızı yanımıza alıp Yalvaç’a gidiyoruz!” açıklamasında bulundu.

‘BENİM ARKAMDAN KONUŞMAYIN’

Yalvaç’a bağlı Koruyaka Köyü’nden 2 çocuk annesi Nevin Yıldırım, 28 Ağustos 2012 günü kendisine silah zoruyla tecavüz ettiğini iddia ettiği 2 çocuk babası 35 yaşındaki Nurettin Gider’in başını “İşte namusumla oynayanın kellesi, benim arkamdan konuşmayın” diye köy meydanına atmıştı. Nevin, ifadesinde Gider’i önce tüfekle vurduğunu, sonra başını bıçakla kestiğini söyledi. Gerçekte ne olduğunu hiçbir zaman anlatmadı. Savcı mütalaasını; “tasarlayarak kasten insan öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet” istemiyle verdi. Yargılama sonunda Nevin Yıldırım müebbet hapis cezasına çarptırıldı ve hiçbir indirim almadı. 14 Eylül 2017’de Yargıtay’da görülen duruşmada ise Nevin’in yeniden yargılanmasına karar verildi.

Haber ulusal medyada geniş bir şekilde yer aldı ve aşağıdaki görsellerle oluşturulan afişler sosyal medyada paylaşıldı. (Kaynak: www.birgun.net)

nevine-ozgurluk2

nevine-ozgurluk3

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.