• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 Mart 2017

Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Jandarmanın gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonlarında bir kişi tutuklanırken, firari bir kişinin de yakalanması çalışmaları sürdürülüyor.

Konuyla ilgili olarak jandarmadan yapılan açıklama şöyle:

“Isparta İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Yalvaç ilçesinde iki şahsın evlerinde kenevir bitkisi yetiştirdiği ve esrar maddesi bulundurdukları yönünde bilgiler alınmıştır. İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Yalvaç ilçesinde T.S. ve O.G. isimli şahısların evlerinde kenevir bitkisi yetiştirdiği ve esrar maddesi bulundurdukları bilgisinin alınması üzerine, adli makamlardan alınan arama kararı ile şahısların ev ve eklentilerinde yapılan arama sonucunda (18 gr.) uyuşturucu esrar maddesi, (143 gr) sentetik cannabinoid (bonzai) ile birlikte karıştırılarak içildiği değerlendirilen bitkisel toz madde, (4 adet) uyuşturucu içiminde kullanılan aparat, pet bardak, meyve kasası ve saksılara ekilmiş vaziyette (173 kök) kenevir bitkisi ve (100 gr) kenevir bitkisi tohumu ve (1 adet) ruhsatsız pompalı av tüfeği ele geçirilmiş olup, yakalanan malzemeler muhafaza altına alınmıştır.

Adli makamlara sevk edilen şüpheli T.S tutuklanmış, firari O.G. isimli şüphelinin ise yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.