• MODA YAPI

logo

07 Aralık 2021

JANDARMADAN HIRSIZLARA DARBE

Komşu ilçe Gelendost’a bağlı Köke Köyünde meydana gelen hırsızlık olayı nedeniyle Jandarma tarafından başlatılan çalışma sonunda üç şüpheli tutuklandı.

Isparta İl Jandarma Komutanlığı’ndan alınan bilgiye göre, 5 Aralık Pazar günü Gelendost’a bağlı Köke Köyünde O.Y. adlı vatandaş kendisine ait evden 13.000 TL ile 100 Euro paranın çalındığını bildirerek şikayetçi oldu.

Jandarma Dedektifleri olan Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Gelendost İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timlerinin ortaklaşa yaptıkları çalışma sonucunda 6 Aralık 2021 Pazartesi günü S.C., Z.C. ve B.A.C. adlı şüpheliler çaldıkları paralarla birlikte saklandıkları adreste yakalandılar. Şüpheliler hakkında yapılan detaylı araştırmalar sonucunda, yine Gelendost ilçesine bağlı Çaltı Köyünde 28 Ağustos 2021 tarihinde A.Ç. isimli şahsa ait evden çalınan 1 adet sanayi tipi kaynak makinası, 1 adet dalgıç su pompası, 2 adet akü, 1 adet maşon boru ve muhtelif malzemeyi çaldıkları da tespit edildi.

Şüpheliler S.C., Z.C. ve B.A.C. sevk edildikleri Yalvaç Adliyesi’nde çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Yalvaç T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu’na gönderildiler.

Jandarma yetkilileri halkın emniyet ve asayişinin sağlanmasına yönelik çalışmaların aralıksız devam ettiğini bildirdi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.