• MODA YAPI

logo

13 Mart 2021

Jandarma uyuşturucuyla mücadelede göz açtırmıyor

Şarkikaraağaç ve Yalvaç ilçesine bağlı köylerde uyuşturucu satışı yaptığı tespit edilen 4 şüpheli yakalandı. Şüphelilerden toplamda 1 kilo 38 gram esrar ele geçirildi.

Konuyla ilgili olarak jandarmadan yapılan açıklama şöyle:

“Isparta İl Jandarma Komutanlığınca Uyuşturucu ile mücadeleye yönelik icra edilen çalışmalar neticesinde:

1- Şarkikaraağaç ve Yalvaç ilçesine bağlı köylerde uyuşturucu madde sattığı tespit edilen H.Ü (45) isimli şahıs, Şarkikaraağaç İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 09 Mart 2021 günü yakalanmış, şüpheliye ait otomobilde(200) gr. Esrar ile (1) adet hassas terazi ele geçirilmiştir.

Aynı soruşturma kapsamında elde edilen bilgilerden; Şarkikaraağaç ilçe merkezinde ikamet eden Y.Ü (27) ve S.Ç (30) ile Konya-Hüyük ilçesi Görünmez mahallesinde ikamet eden R.A (46) isimli şahısların, şüpheli H.Ü ile irtibatlı oldukları, uyuşturucu madde ticaretini birlikte gerçekleştirdiklerinin tespit edilmesi üzerine, 10 Mart 2021 tarihinde, belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyon neticesinde; (838) gr. Esrar, (2) adet hassa terazi ele geçirilmiş olup, (3) şüpheli gözaltına alınmıştır.

Faaliyet sonucunda: H.Ü.(45), Y.Ü. (27), S.Ç. (30) ve R.A. (46) isimli (4) şüpheli, Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti suçundan adli makamlara sevk edilmiş, toplam (1038)gr. esrar ve (3) adet hassas teraziye el konulmuştur.

2- 9 Mart 2021 tarihinde Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında kontrol amacıyla durdurulan bir otomobilde yapılan arama neticesinde; (3560) kullanıma eşdeğer sentetik kannabinoid (bonzai) emdirilmiş kağıt uyuşturucu, (1) gr metamfetamin, (2) adet uyuşturucu hap ile (3) adet kullanma aparatı ele geçirilmiş olup H.Y. (41) ve S.E. (30) isimli (2) şüpheli hakkında adli işlem başlatılmıştır.

Isparta İl Jandarma Komutanlığı olarak; uyuşturucu maddelerin gençlerimize ulaşmasını engellemeye yönelik çalışmalara, azim ve kararlılık içerisinde devam edilecektir.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.