• MODA YAPI

logo

14 Nisan 2023

İYİ Parti’nin milletvekili adayları partililer ile buluştu

Isparta’da İYİ Parti İl Başkanlığı binasında İYİ Parti’nin milletvekili adayları partililer ile buluştu. Yapılan toplantıya İYİ Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Börekçi ve İYİ Parti Milletvekili adayları ile çok sayıda partili katıldı. Milletvekili adayları davullar ve zurnalar ile karşılandı.

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam’ın konuşması ile toplantının açılışı yapıldı. Büyükçam açıklamasında, “ Bugün birbirinden kıymetli vekil adayları ile birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bir önceki dönemdeki milletvekilimiz Dr. Aylin Cesur tekrar 1. sıra Milletvekili adayımız, 2. sıra adayımız Prof. Dr. Timuçin Kodaman, 3. sıra adayımız İsmet Yılmaz ve 4. Sıra Faruk Torun. Sizlerin bu coşkulu karşılamanız, bu coşku içerisinde partimiz iktidara gelmiştir. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Karanlık günleri geride bıraktık. Isparta’da, Türkiye’de güneş doğdu. Isparta İYİ olacak, Türkiye İYİ olacak.” dedi.

İYİ Parti 1. Sıra Milletvekili adayı Aylin Cesur yaptığı açıklamalarda, “Bu coşku, buraya gelirken seçim otobüsümüzden selamlayarak geldiğimiz, başımızın tacı ve onlara hizmetkar olmaya geldiğimiz Isparta Halkının bize gösterdikleri teveccühün dışa vurumuydu. Burada ben değerli il başkanının nezdinde kendisine ve tüm ilçe teşkilatlarımıza teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum.  Bu tabloyu yaratan Isparta halkının bize duyduğu bu teveccühün biraz önce gördüğümüz tablonun mimarı sizlersiniz. İyi ki varsınız, iyi ki İYİ Partilisiniz, iyi ki sizlerle beraber yol yürüyoruz. Buraya gelirken seçim otobüsünde Isparta halkının bize gösterdiği teveccüh karşısında gerçekten gözlerim doldu ve dedim ki; ‘İsmet Yılmaz’a hayırlı olsun, şimdi Faruk Torun için çalışma zamanı’. Isparta halkının bize gösterdiği teveccüh gerçekten de bize çok moral verdi. İnşallah bir dip dalga gelir, inşallah vurur geçeriz. İktidar olduğumuzda Isparta halkına reva görülen 2. vatandaşlığa, hakları elinden alınmışlığa, çaresiz bırakılmışlığa, adaletsizliğe, kaygıya ve umutsuzluğa son vermek için geliyoruz. Bu Meral Akşener’in davasıdır. Yüreğimiz koyduğumuz, başımızı hiçbir zaman öne eğdirmeyen ve bu gün sizlerle ilk günden beri beraber olmamı sağlayan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e en büyük teşekkürlerimi iletiyorum.

Meral Akşener’in davasında iktidara gelecek, Millet İttifakı iktidara gelecek, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu söz verdi. Türkiye’ye baharlar gelecek ve cumhurbaşkanımız olacak. Çok değerli cumhurbaşkanı yardımcıları ile beraber, sayın genel başkanımızla beraber Türkiye tarih yazacak, Isparta tarih yazacak. Önüne konduğu kaderden Isparta halkı Türkiye’yi İYİ’lik hareketine destek vererek, bu kaderde yok diyecek ve çıkaracak. Bu davanın başarılı olması için, bu davanın Isparta’ya iyilik getirmesi için, Eğirdir Gölü’müzden tutunda, Antalya’ya varamayan, bir türlü açılmayan yollarımıza, Isparta’nın gül kokulu topraklarına, lavantasına, karanfiline, kekiğine, Isparta’da yaşayan emekliye, gençlere, kadınlarımıza, çocuklarımıza, yarınlarımıza aydınlık günler için hepinizi İYİ Partiye ve bize destek olmaya davet ediyorum. Başımız bu gün dik ve alnımız ak bir şekilde huzurlarınızdaysak, çalışmalarımıza borçluyuz. Bizler ayakkabı eskittik, bizler ayakkabı eskittik, bizler sesimizi kıstık, sokaklarda yollarda kim varsa kucakladık. Bize oy veren, vermeyen Isparta’nın milletvekili olmak için 5 yıl emek verdik. Yüzlerce önerge önerdik ama reddedildi. Mecliste yüzlerce konuşma yaptık ama sesimizi duyan olmadı ama yılmadık ve bu gün işte şimdi o yaptığımız, verdiğimiz önergeleri yerine getirme zamanı. Köy köy, mahalle mahalle Isparta’nın sorunlarını bu değerli arkadaşlarımla teşkilatlarımla beraber onlar bize ilettiler ve biz TBMM’ye ve kamuoyuna taşıdık. O kadar büyük bir arşivimiz var ki, o kadar heyecanlıyım ki, o verdiğimiz önergelerdeki yapılması gerekenleri sesimizi duymayanlara duyurma ve Isparta halkına hizmete çevirme zamanı. 1 ay kaldı, 32 gün sonra güzel bir sabaha uyanacağız ve her birimizde o güzel arşivde yapacaklarımızı yerine getirmeye başlayacağız. Umutsuz olmayın, yolumuz açık bahtımız yaver olsun.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.