• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

06 Şubat 2021

İYİ PARTİ’li vekillerden YALVAÇ ZİYARETİ

Isparta il merkezi ve ilçelerinde iki gündür çalışmalarını sürdüren İYİ PARTİ’li milletvekilleri Aylin Cesur ve Behiç Çelik, Isparta İl Başkanı Mustafa Şimşek ve çevre ilçelerin ilçe başkanları cuma günü öğleden sonra ilçemizi ziyaret ettiler.

Çaybaşı caddesinde bulunan İYİ PARTİ İlçe teşkilat binasının Çınaraltı mevkiine taşınması nedeniyle yeni binalarında ilk toplantılarını yapan partililer, buraya ilk defa gelen misafirlerini coşkuyla karşıladılar.

İYİ PARTİ Yalvaç İlçe Başkanı Süleyman Kocabaş ile İl Başkanı Mustafa Şimşek’in yaptıkları kısa açış konuşmalarının ardından Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur partililerine seslendi. Sık sık Yalvaç’ı ziyaret ettiklerini belirten Cesur, bu defaki ziyaretlerini Mersin Milletvekili Behiç Çelik ile birlikte gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İki gündür Isparta’yı ve ilçelerini dolaştıklarını, ilk olarak 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in mezarını ziyaret ederek başladıklarını belirtti. Cesur “Eskileri arıyoruz, bakın Türkiye çağdaşlaşma yolunda büyümeliydi, büyümüştü, ilk 20’ye girmişti 16.’ydı. Türkiye’nin birlik beraberliğine kastedenlerin başı ezilmeliydi, ezilmişti. 1998’de, 2000’de tersaneleriyle, havaalanlarıyla, fabrikalarıyla, üniversiteleriyle otoyollarıyla bir büyük dünya ülkesi haline gelmeliydi, gelmişti. Türkiye hala öyle ama Türkiye bu hallere gelinceye kadar bütün Cumhuriyet tarihi boyunca harcadığı her şeyi vatandaşının emeğiyle, Türk Milleti’nin çabalarıyla yaptı” dedi.

Cesur, Cumhuriyet’in kuruluşundan 2002 yılına gelene kadar Türkiye’nin gelişimi adına harcadığı paranın son 19 yılda harcanan paranın üçte biri kadar olduğunu ifade etti. Cesur, “Şimdi soruyoruz 19 senede, Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne harcanan paranın üç katı kadar para nerede? Sayın vekillerimizle birlikte Türkiye’yi dolaşıyoruz, Türkiye’de insanlarımız sefalet içinde. Vatandaş yokluk değil sefalet içinde” dedi.

Yalvaç’ın sorunlarının da takipçisi olduklarını belirten Cesur, “Doktor sıkıntılarının giderilmesi başta olmak üzere, yol, sulama, köylerde telefon ve internet erişimi gibi bana iletilen tüm sorunları TBMM kürsüsü de dahil gereken tüm yerlere ileterek takipçisi olduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

Cesur’un ardından konuşan İYİ PARTİ Mersin Milletvekili Behiç Çelik de İYİ Parti’nin kuruluş amacı ve hedeflerini anlattı. Türkiye’nin iyi yönetilmediğini belirten Çelik, İYİ Parti’nin tüm sorunları çözmek için çıktığı yolda vatandaşlarımızdan destek istediğini ifade etti.

Milletvekilleri Çelik, Cesur ve beraberindeki İYİ Parti’liler Çınaraltı civarındaki işyeri bulunan esnafı ziyaret ederek selamlaştılar, dileklerini sordular, Isparta Milletvekili Aylin Cesur ziyaret ettikleri bir kasap dükkanında sohbetin ardından etlerin kesimine yardım etti.

Daha sonra partililer İlçe Başkanı Süleyman Kocabaş’ın işyerine giderek burada kendilerine ikram edilen Yalvaç’ın yerel hamursuz ekmeği ve baklava yediler.

Milletvekilleri ve beraberindeki partililer akşam saatlerinde Yalvaç’tan ayrıldılar.

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.