• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Ocak 2018

İYİ Parti teşkilatlanma çalışmalarını bitirdi

Meral Akşener hareketinin İYİ Parti altında partileşmesinin ardından yurt çapında teşkilatlanma çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda, ilçemizde de İYİ Parti’nin teşkilatlanma çalışmalarını tamamladığı kaydedildi.

İYİ Parti Yalvaç İlçe Sekreteri Mustafa Günay, yürüttükleri teşkilatlanma çalışmalarıyla ilgili olarak gazetemize bilgi verdi.

Gazetemizi ziyaret eden Günay, Yalvaç’ta görevin Başkan İlhan Yüksel’e verilmesinin ardından geniş bir istişareyle yönetim oluşturma çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, “Başkanımız ilk mesajında çağrıda bulunarak bu İYİ harekete katkı vermek isteyenleri davet etmişti. Halkımızdan bu konuda büyük bir teveccüh ve destek gördük. Her kesimden birçok hemşehrimiz gelerek desteklerini ifade ettiler, birçok arkadaşımız da görev alma talebinde bulundular. İlgi ve destek gösteren tüm halkımıza çok teşekkür ediyoruz.

Şu an yönetim listemizi oluşturduk. Yönetim Kurulu için tüzüğümüzde 17 kişiden 23 kişiye kadar bir aralık bulunuyor. Biz en üst sayı olan 23’ü baz aldık ve 23 kişilik bir yönetim kurulu listesi oluşturduk.

Listemizde yüzde 25’lik kadın kotasına uygun olarak 6 bayan ismi koyduk. Hatta 4 başkan yardımcısından birini de sosyal işlerden sorumlu bir bayan kardeşimiz yaptık. Başkanın yanı sıra bir sekreter, bir muhasip ve dört başkan yardımcısı var listemizde.

Yönetim kurulu listemizi onaylanmak üzere genel merkezimize gönderdik. Onaylandıktan sonra çalışma arkadaşlarımızı kamuoyuyla da paylaşacağız. Şu an yönetimde basın, yayın ve tanıtım işlerinden sorumlu olarak sekreterlik görevini ben üstleniyorum.

Listemizde her kesimden insan var. Sadece bir parti ya da ideolojiye yakın değil, her kesimden, her görüşten arkadaşımız ekibimiz içerisinde yer alıyor.

Partimiz, Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de büyük heyecan yarattı, şu an Yalvaç siyasetinin gündeminde İYİ Parti var, bu da bu ilginin somut göstergesidir. Teşkilat binası olarak da birkaç alternatif üzerinde duruyoruz. Kısa sürede açılış töreniyle binamızda faaliyete başlayacağımızı umuyoruz. Ben de taşın altına elimi koymak istiyorum diyen herkesi İYİ Parti’ye bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.