• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

29 Ağustos 2019

İYİ Parti Milletvekili CESUR’dan 30 Ağustos Mesajı

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Cesur, mesajında Türk Milletinin kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders verdiğini belirterek 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladığını ifade etti. Cesur’un mesajı:

“Şanlı tarihimizin emsalsiz zaferlerinden birisi olan ve Türk Milleti’nin kaderini değiştiren 30 Ağustos Zaferi milletimizin asla yenilmeyeceğini tüm dünyaya göstermiş, Yüce Atatürk’ün bağımsızlık hareketini başarıya ulaştırmış, Demokratik ve Çağdaş Cumhuriyet’in kurulmasının yolunu açmıştır.

Türk Milleti, 30 Ağustos Zaferi ile tarih sahnesine tekrar ve dinç bir şekilde çıkma kararlılığını bütün Dünya’ya kanıtlamış, milli varlık ve hukukumuzu bütün Dünya’ya kabul ettirmiştir.

Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar tüm gücüyle var olacağını dünyaya kabul ettirmiştir.

Cumhuriyetin sonraki nesilleri bu bilinçtedir ve geçmişten aldığı güçle, birlik ve beraberlik içinde Cumhuriyeti koruyacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ebediyyen yaşayacaktır.

Bu düşüncelerle Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.