logo

11 Aralık 2022

İyi Parti Milletvekili aday adayı Güngör’den açıklama

Önümüzdeki yıl yapılacak milletvekili genel seçimleri için aday adaylığını açıklayan ilk isim olan Aysen Pervin Güngör, adaylık konusuyla ilgili gazetemize bir açıklama yaptı.

İyi Parti’den Isparta Milletvekili aday adayı olacağını belirten Güngör, adaylıkla ilgili olarak gazetemize şu açıklamayı yaptı:

“1962 Isparta doğumluyum. Baba tarafım Isparta Yalvaç ilçesi Hisarardı köyü Seydiler-Fırıncılar sülalesinden, anne tarafım Yalvaç merkez Cerrahlar sülalesinden olup 3 kardeşin en küçüğüyüm. Babamın memuriyeti münasebetiyle çocukluk yaşlarımı Isparta ve Burdur ilçelerinde eğitim hayatımı da Ankara merkezinde geçirdim.

İlk, orta ve lise eğitimlerimi Ankara’da tamamladıktan sonra 1981 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesini kazanarak 1985 yılında Ziraat Mühendisi olarak mezun oldum. Aynı yıl master (yüksek lisans) sınavını kazanarak 1988 yılında Ziraat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldum. Master eğitimim sırasında bölüm birincisi olarak kazandığım burs nedeniyle aynı yıl Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nde göreve başladım ve Kurumun mesleğim ile ilgili farklı Başkanlıklarında görev aldım.

Emekli olduktan sonra 2018 yılında ülkemizdeki Genel Seçimlerde IYI Parti Ankara Çankaya İlçe Teşkilatında propaganda çalışmalarında görev aldım. Şimdi de, 2023 yılında ülkemiz seçime giderken, benim de elimden geleni yapmam gerektiğine inanarak, ilke ve vizyonu ile benim fikirlerimi temsil ettiğine yürekten inandığım İYİ Parti’de, ülkemiz geleceği için mücadele vermek amacıyla Milletvekilliği Aday Adayı olmaya karar verdim.

Adaylık başvurumu; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün birçok Avrupa ülkesinden önce ülkemizdeki kadınlara “Seçme ve Seçilme Hakkı” verilmesini sağladığı 05 Aralık 1934 yılını gönlümde yaşatarak, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımın Meclisimizdeki partili kadın milletvekilleri sayısının artırılması amacından hareketle 05 Aralık 2022 günü, Yalvaç İlçe Teşkilatı Başkanı Süleyman Kocabaş ve Yönetim Kurulu ile partililer huzurunda dilekçemi vererek adaylığımı ilan ettim.

İyi Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in yönetiminde ve partimizin amacı doğrultusunda; Türk Milletinin ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünü korumayı; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün ilke ve inkılâplarını esas almayı; Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, egemen, şerefli ve itibarlı bir bölgesel güç ve lider ülke yapmayı amaç ediniyorum. Demokrasi, insan hakları, adalet, eşitlik, özgür düşünce, hür irade, liyakat, bağımsız ve tarafsız yargı, denge ve denetim sistemleri gibi demokratik hukuk devletlerinin temel kavram ve ilkelerini benimsiyorum.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in yönetiminde partimizin amaç ve ilkeleri doğrultusunda; parti çalışmalarına katılmak, seçimlerde verilecek görevleri yerine getirmek, Parti’nin başarısının en üst düzeye çıkması için çalışmak, ilçemizin ve ilimizin ekonomik, sosyal ve yöresel sorunlarını inceleyip bunların çözümüne daha önce olduğu gibi yardımcı olmak amacıyla,  partimizde hizmet etmek istiyorum.

Günümüzdeki siyaset, maalesef insanları germekte ve birbirine düşman eden bir politika gütmektedir. 2023 seçimleri de kıyasıya mücadele edilecek bir seçim olacaktır. İnşallah demokrasinin kazandığı bir zaferle sonuçlanacağını ümit ediyorum.

Bu aşamada, prensibim teşkilatla birlikte yol almaktır. Bu amaçla, önümüzdeki günlerde il ve ilçe teşkilatları başkanları ve yönetim kurullarını ziyaret edeceğim.  Kazanılacak zafer hepimizin zaferi olacak ve Yalvaç’ta, Isparta’da ve Türkiye’ de IYI Partiyi el birliği ile 1. Parti yapacağımıza yürekten inanıyorum.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.