• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

14 Mayıs 2018

İYİ Parti köy ziyaretlerini hız kesmeden sürdürüyor

Genel seçimlere hızla yaklaşılırken, Türk siyasi hayatına yeni giren İyi Parti seçim çalışmalarına son sürat devam ediyor. Geçen hafta içerisinde Bağkonak, Özgüney, Y.Tırtar ve A.Tırtar Köylerinde seçim çalışmaları yapan İyi Parti, hem köylerdeki teşkilatlanma çalışmalarını hem de seçim çalışmalarını sürdürdü.

Köylerde çok faydalı çalışmalar yürüttüklerini belirten İyi Parti Yalvaç İlçe Başkanı İlhan Yüksel, “Köylü kardeşlerimizle hem dertleşiyoruz, hem de onların sorunlarına tercüman olmaya çalışıyoruz” dedi. Köylerde çok ciddi problemlerin olduğunu ve bu problemlerin artarak devam ettiğini belirten Yüksel, “Köylü kardeşlerimizin problemlerini biliyoruz ve iktidar olduğumuzda onların problemlerini kısa sürede çözeceğiz” dedi. Yüksel, “Şimdiye kadar köylülerimiz hep oyalandı, bu gün git yarın gel politikasıyla. Problemleri hep savsaklandı. Fakat İyi Parti onlara da iyi geldi şimdi geçmişteki hatalarını panik havasında kapatmaya çalışıyorlar.” dedi.

Başkan Yüksel, “Köylülerimiz özellikle tarla bağ ve bahçe yollarının bakımsız ve çok kötü durumda olduğunu, her türlü çalışmalarını ciddi derecede aksattığını ve tarla ve bahçe yollarının bakımının yapılarak kumlanması gerektiğini ifade ediyorlar. Elde ettikleri tarım ürünlerini değerinde satamadıklarını, alıcıların devletçe iyi denetlenmediğini bunun neticesinde dolandırıldıklarını, alım satım işlerini yapanların adreslerini dahi bulamadıklarını beyan ediyorlar. Y.Tırtar köyü Akçeşme mevkiinde bulunan su kaynağının domuz yatağına döndüğünü, DSİ yetkililerinin gelip yerinde tespit yaptıklarını ve ödenek yok diyerek konuyu savsakladıklarını söyleyen Y.Tırtar Köyü’nden Mevlüt Güldan, Akçeşme mevkiinden 1.5 km’lik boru ile köyümüz yeni mahalle mevkiindeki çeşmeye akan bu sudan Y.Tırtar, A.Tırtar ve Gökçeali köylerinin insanları içme suyu olarak faydalanmaktadır. Fakat su kaynağı domuz yatağı olduğundan suyu içmemiz sağlığımızı tehdit etmektedir. Aslında çok basit çözülebilecek bir konu, su kaynağının etrafı sadece koruma altına alınacak fakat ilgilenilen yok.” dedi.  Yüksel, Hoyran bölgesinin ürün satışında çok dolandırıldığını bunun ana sebebinin ise yeterliliği olamayan alıcılardan kaynaklandığını, bunların denetiminin de neredeyse hiç olmadığını belirterek, “Bölge art niyetli insanların insiyatifine bırakılmış ve sorunların çözümlenmesi konusunda da hiçbir çalışma yapılmamaktadır.

Bölgeye son sisteme sahip soğuk hava tesislerinin yapılması şarttır ve bölge üreticisinin malının sağlıklı bir şekilde satışı mutlaka sağlanmalıdır. İyi Parti iktidarında bu problemleri çözeceğiz.” dedi.

Yüksel, “Köylerdeki bize karşı olan ilgi, alaka ve coşku İyi Parti iktidarını müjdelemektedir. Biz de bu ilgi ve alakaya kayıtsız değiliz. Bir köylü çocuğu olarak Yalvaç köylüsünün problemlerini mutlaka çözeceğiz. Bunu da başaracak bilgi ve birikim İYİ PARTİ’de mevcuttur dedi.

 

YALVAÇ’IMIZIN SEVİLEN SİMALARINDAN Abdullah KARAKAYA İYİ PARTİLİ OLDU

Abdullah Karakaya’nın İyi Parti üyesi olması ile ilgili bilgi veren Yüksel, “Abdullah Karakaya, ilçemizde çok sevilen bir şahsiyettir. İyi Partili olması bizleri ziyadesiyle mesut etmiştir. Partimize heyecan katmıştır. Yıllardır Yalvaç vergi dairesinde çalıştıktan sonra emekli olan kardeşimiz, tecrübesini Yalvaç’ımızın gelişmesi ve kardeşliği için kullanacaktır. Çok çetin yollar aştığımız şu günlerde Abdullah Karakaya’nın aramıza katılması bize hem moral hem de büyük güç katmıştır dedi. Karakaya’ya İyi Parti rozetini Yukarı Tırtar toplantısında İyi Parti Yönetim Kurulu Üyesi, eski Kumdanlı Köyü belediye başkanı Bekir Mert taktı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.