• MODA YAPI

logo

20 Nisan 2023

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un Ramazan Bayramı Mesajı

Bu yıl ülke olarak binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Ramazan Bayramı’nı buruk bir şekilde karşılıyoruz.

Yediden yetmişe herkesin hevesle beklediği, yüreklerde çoşkunun arttığı, sevdiklerimize kavuştuğumuz bayramlar; ekonomik krizin hat safhada olduğu, işsizliğin arttığı, refah dağılımındaki eşitsizliğin büyüdüğü ülkemizde artık ne yazık ki geçmişte olduğu gibi keyifle geçirilemiyor. Milyonlarca vatandaşımız her geçen gün düşen alım gücü ile birçok ihtiyacını asgari düzeyde dahi karşılayamazken, açlık sınırının altındaki ücretlerle geçim sıkıntısının yaşandığı evlerinde eski bayram ruhunu yaşayamamakta.

İlk defa 2018 yılında verilmeye başlanan emekli bayram ikramiyesi son yapılan artışa rağmen emeklilerimizin yüzünü güldüremedi. Oysa 2018-2023 arası geçen 5 yılda resmi enflasyon yüzde 269, gıda enflasyonu ise yüzde 362 arttı. İkramlık bayram şekerinin kilogram fiyatının 99 TL’ye yükseldiği ülkemizde evine bayram şekeri bile almakta zorlanan aileler çocuklarına bayram kıyafeti alamadığı için de üzgünler. Yaşlılarımız torunlarına rahatlıkla harçlık veremediği için mutsuzlar. Esnafımız bayram öncesi dolup taşan çarşı ve pazarlarda eski yıllara göre yaşanan durgunluk nedeniyle endişeliler. Gençlerimiz özgürlüğün, liyakatin, eğitimde fırsat eşitliğinin olmadığı bir ülkede yaşamak istemedikleri için umutsuzlar.

Ancak unutmamalıyız ki tasada ve kıvançta bir olan, her türlü zorluğu birlikte göğüsleyen milletimiz yaşanan bütün sıkıntıları geride bırakarak bayram ruhunu çoşkuyla yeniden yaşayacaktır.

Biz milletimizin huzur ve barışa kavuştuğu, karamsarlığının son bulduğu, refah içerisinde umut dolu günlere uyandığı bir Türkiye için var gücümüzle çalışıyoruz. Çiftçinin tarlasını sürebildiği ve emeğinin karşılığını alabildiği, çalışanların ve emeklilerin yoksulluk ve yokluk içinde kaderine terk edilmediği, esnafın iş yapabildiği, gençlerin iş ve aş bulabildiği, hukukun üstünlüğünün tesis edildiği, sevgi ve hoşgörünün hakim olduğu bir Türkiye’ye kavuşmak en büyük dileğimiz ve hedefimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; özellikle depremin vurduğu illerde ailelerini, sevdiklerini kaybeden, evleri ve işyerleri yıkılan, enkazların gölgesinde bayramı karşılayan vatandaşlarımıza sabır ve esenlikler diliyorum. Vatan toprakları için canlarını feda eden kahraman şehitlerimize Yüce Allah’tan Rahmet diliyor; göğsünü siper eden ve hayatta olan kahraman gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Bu mübarek Ramazan Bayramı’nın dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, mutluluğun paylaşıldığı bir güne vesile olmasını, tüm insanlığa ve İslam Alemine sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Başta değerli Ispartalı hemşehrilerim olmak üzere milletimizin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

AYLİN CESUR

Isparta Milletvekili

İYİ Parti Isparta Milletvekili Adayı

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.