• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 Mayıs 2020

İyi Parti İlçe Başkanı Çalışkan’dan 19 Mayıs Kutlaması

İyi Parti Yalvaç İlçe Başkanı Fikret Çalışkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Çalışkan’ın mesajı şöyle:

“Şan ve şereflerle dolu tarihimizin önemli dönüm noktalarından 19 Mayıs 1919 un 101.yıldönümünde aziz Milletimizin ve Türk gençliğinin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Millî Mücadele’nin başlangıcı olan 19 Mayıs günü Türkiye’de her yıl Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanıyor.

Gençlere büyük önem veren Atatürk, Nutuk’un sonunda Türkiye Cumhuriyeti’ni gençliğe emanet ettiğini beyan ediyordu.

Gençleri Türkiye’nin temel güven kaynağı olarak gören Atatürk çağdaş medeniyetler seviyesine ancak gençler eliyle ulaşılacağına inandı.

Bugün nüfusunun büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu Türkiye, artan genç nüfusuyla küresel ölçekte güçlü bir ülke olma yolunda süratle ilerliyor.

Eğitimli, nitelikli, dünyanın dört bir yanındaki gelişmelerden haberdar olan ve bunun yanında kendi değerlerine de sahip çıkan ülkemiz gençleri, geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor.

Biliyoruz ki gençler geleceğimizdir.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.