• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

15 Nisan 2018

İYİ Parti İl Başkanı Şimşek iddialı: TÜM BELEDİYELERE TALİBİZ

İYİ Parti Isparta İl Başkanı Mustafa Şimşek ve il yönetimi, 14 Nisan Cumartesi günü ilçemize gelerek çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiler.

Beraberinde il, kadın ve gençlik yönetiminden kalabalık bir grupla Yalvaç’a gelen Şimşek, partiye gerçekleştirdiği ziyaretin ardından çarşıda esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaretler kapsamında gazetemiz bürosunu da ziyaret eden Şimşek, gündeme dair çeşitli açıklamalarda bulunarak sorularımızı cevaplandırdı.

Şimşek’in açıklamalarının içerisinde yerel siyaset anlamında en dikkat çekenleri yerel seçimlere yönelik sözleri oldu. İl Başkanı Şimşek, parti olarak yapılacak tüm seçimler için iddia sahibi olduklarını belirterek, “Tabii ki İYİ Parti olarak iddiamız şudur. Bizim yönetimimiz tüm Türkiye’ye iyi gelecek. Bunun için belediyeler ayrı bir önem taşımaktadır. Ayırt etmeksizin Isparta’daki tüm belediye yönetimlerine talibiz. Bunların içinde Yalvaç da özel bir öneme sahiptir.” dedi.

Parti olarak henüz yeni olduklarını ifade eden Başkan Şimşek, “Henüz beş altı aylık bir partiyiz. 25 Ekim’de kurulduk. Tavandan tabana, tabandan tavana örgütlendik, il il, ilçe ilçe teşkilatlanma çalışmalarını büyük bir gönüllülük esasıyla gerçekleştirdik. Önce olağan, ardından olağanüstü kongrelerimizi gerçekleştirdik.Türkiye tarihinde hiçbir partinin gerçekleştiremediği bir büyük kurultay gerçekleştirdik. Ben yıllardır siyasetin içerisindeyim, böyle bir kongre görmedim, yaşamadım.Isparta teşkilatları olarak özel araçlar hariç, 22 adet otobüsle kongremize katıldık, yaklaşık bin kişiyle ilimizi kongremizde temsil ettik. Polis noktasından geçenlerin resmi sayısı 123 bin olarak açıklandı. Buraya gelenlerin en az yarısı kadın ve genç üyelerimizdi. 1400’ ün üzerinde otobüs, bundan daha fazla özel araçla tüm Türkiye coşkulu bir kongre yaptık. Bu çalışmaların ardından da, teşkilatlar olarak artık sahaya indik. Çalışmaları sürdürüyoruz. Bugün de Yalvaçlı hemşehrilerimizle kucaklaşmaya geldik.” dedi.

Milletvekili seçimlerinde SP ve DP ile ittifak yapabiliriz…

İttifak konusu sorduğumuz Başkan Şimşek, siyasette ortaya konulan yeni düzende ittifakların olabileceğini belirtirken, “Ancak, bizim odaklandığımız husus cumhurbaşkanlığı seçimidir. İktidar toplumda bizim CHP ve HDP ile yan yana olacağımız algısı yaratılmaya çalışılıyor, bu doğru değil. Cumhurbaşkanlığı seçimi değil, ancak milletvekili seçiminde SP ve DP ile ittifak yapabiliriz. Bizim gerçek ittifakımız ise milletimizledir.” dedi.

Tekin Bayram’ın İYİ Parti’den aday olacağı söylentilerine yalanlama…

Tekin Bayram’ın İYİ Parti’den aday olacağı söylentilerini de yalanlayan Başkan Şimşek, “Tekin Bayram siyasi hayatında birçok partide siyaset yapmış bir siyasetçi. Bizim partimizin üyesi değil, bildiğim kadarıyla kendisi AKP’li. Bizim partimize bir müracaatı yok, bizim onunla ilgili bir düşüncemiz yok. Adaylarımızı önseçimle belirlemek gibi bir eğilim var.” dedi.

Genel seçimlerin yerel seçimlerden önce yapılacağını tahmin ettiklerini düşünen Şimşek, “Partili cumhurbaşkanlığı sistemi kötü bir sistem, tek adam sistemidir. Meral hanımı cumhurbaşkanı yapıp yeniden parlamenter sisteme dönüşü sağlayacağız. Ülkemizin yeniden normalleşmesi için çok çalışmamız gerekiyor. Herkesten destek bekliyoruz.” dedi.

simsek2 simsek3 simsek4 simsek5 simsek6 simsek7 simsek8 simsek9 simsek10 simsek11 simsek12 simsek13 simsek14 simsek15

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.