logo

01 Ocak 2023

ITB Başkanı Hüdai Şahin, 2022’yi değerlendirdi

Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüdai Şahin, geride bıraktığımız 2022 yılıyla ilgili bir değerlendirme açıklaması yaptı.

2022’nin zor bir yıl olduğunu belirten Şahin, açıklamasında şunları söyledi:

“2022 yılı hem Isparta hem de ülkemiz açısından zor bir yıl oldu. İş dünyası pandeminin yaralarını sarmaya çalışırken ardından gelen global ekonomik gelişmeler maalesef üyelerimizi ve ticari hayatı olumsuz etkiledi. Tüccarlarımızın yanı sıra bu süreçte en çok zorlanan kesim üreticilerimiz oldu. Artan üretim maliyetleri maalesef arz kapasitemize olumsuz etki etti. Arz tarafında yaşanan düşüş ve maliyetlerdeki ciddi yükseliş tüketici fiyatlarında da  artışlara sebebiyet verdi.

Hem pandemi dönemi hem de global düzeyde yaşanan enflasyonist ortam gösterdi ki gıda arzı tüm dünya için hayati önem taşımaktadır. Üreticilerimizi ve tüccarlarımızı kaybetmemek için gereken sağlıklı üretim ve ticaret şartlarının oluşturulması gerekmektedir. Yaşanan bu olumsuz tecrübe üreticinin ve tüccarın öne- mini önümüzdeki yıllarda daha da artıracaktır. Üretim varsa ve bu ürünleri sofralara ulaştıranlar varsa tüketebiliriz.

Tabi 2022 yılı bizim için güzel bir başlangıca vesile oldu. Üretim ve ticarette kendini kanıtlamış ekibimle birlikte tecrübelerimizi ilimizin menfaatleri için kullanma imkanı elde ettik. Yönetimine geldiğimiz ilimizin en güzide kurumunun hizmet kalitesini artırmak ve çeşitlendirmek için çalışmalarımıza başladık. 3 aylık kısa bir süre- de il merkezinde ve ilçelerimizdeki üyelerimizle bir araya gelerek talep ve önerilerini dinledik. Sorunlarının çözümü konusunda hızlı adımlar attık. Birçok konuyu takibimize aldık. Bu kısa süredeki faaliyetlerimizle ilgili olumlu geri dönüşler aldık.

2023 yılında da çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Üyelerimizle yakın temas içinde hizmetlerimize devam edeceğiz. İlimizin dinamiklerini bir araya getirmek ve eş güdüm içinde çalışmasını sağlamak için girişimlerimiz olacak. Hedefimiz;  ‘Kazanan Isparta’ ve ‘Tarımla Büyüyen Isparta’ için gereken sinerjiyi yaratmaktır.  İlimizin tüm kurumlarını kuruluşlarını, STK’larını ve siyasilerini 2023 yılında Isparta ortak paydasında buluşturacağız.

İnanıyoruz 2023 yılı hem ilimiz hem ülkemiz için yeni başlangıçlara ve güzel gelişmeleri beraberinde getirecektir.  Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin yeni yılını kutluyorum.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.