• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

26 Eylül 2021

ISUBÜ’ye bağlı okullarda eğitim yarın başlıyor

6 Eylül’de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda eğitimin başlamasının ardından, 27 Eylül Pazartesi günü Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne bağlı okullarımızda da eğitim dönemi başlayacak.

ISUBÜ’ye bağlı Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Yalvaç Meslek Yüksekokulu ve Yalvaç Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda yarın başlayacak güz yarıyılı eğitim öğretim dönemi, 23 Ocak 2022 tarihinde sona erecek.

Diğer yandan, Süleyman Demirel Üniversitesi’ne bağlı Atayalvaç Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda ise dönem 4 Ekim Pazartesi günü başlayacak ve 23 Ocak 2022 tarihinde sona erecek.

Yarın başlayacak üniversite eğitim dönemi için dün ve bugün çok sayıda öğrenci ve ailesi ilçemize gelmeye başladı. Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda erkek bölümü dolarken, kız bölümünde yüzün üzerinde boş yerin bulunduğu öğrenildi. Öğrenci sayısındaki azalma nedeniyle öğrencilerin ilçemizde barınma sorununun büyük oranda çözüldüğü gözlenirken, ilk yerleştirmelerde 400 civarında öğrencinin kayıt yaptırdığı, ek kontenjan yerleştirmeleri için yüze yakın öğrencinin daha ilçemizdeki okulları tercih etmesinin beklendiği kaydedildi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.