• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 Eylül 2021

ISUBÜ Senato toplantısı Antiokheia’da yapıldı

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin olağan senato toplantısı, geçtiğimiz cuma günü ilçemiz Yalvaç’ta gerçekleştirildi. Senato toplantısı, Pisidia Antiokheia antik kentinde bulunan tiyatro alanında gerçekleştirildi.

Pisidia Antiokheia’da 17 Eylül Cuma günü saat 10.30’da başlayan toplantıya ISUBÜ Rektörü Prof.Dr. İbrahim Diler, rektör yardımcıları, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri ve senato üyeleri katıldılar.

Senatoyu her ay bir ilçede topladıklarını belirten Rektör Diler, bu ayki toplantının Yalvaç’ta, şehri simgeleyen antik kentte yapılması kararı aldıklarını belirterek, ISUBÜ’nün senato toplantısını açtı.

Senato toplantısının tamamlanmasının ardından, SDÜ Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Pisidia Antiokheia Kazı Başkanı Prof.Dr. Mehmet Özhanlı’nın rehberliğinde antik kenti gezen senato üyeleri, şehirle, eserlerle ve kazı çalışmalarıyla ilgili olarak ayrıntılı şekilde bilgi aldılar.

Burada tamamlanan gezinin ardından kazı evini de ziyaret eden senato üyeleri, çalışmaların planlamasıyla ilgili olarak da görüş alışverişinde bulundular.

Cuma günü cuma namazını Yalvaç’ta kılan Rektör Diler ve senato üyeleri, daha sonra hayırsever işadamı Mustafa Büyükkutlu tarafından Yalvaç Öğretmenevi’nde onurlarına verilen yemeğe katıldılar.

Rektör İbrahim Diler ve beraberindekiler, Yalvaç Belediyesi’ni ve ardından da Yalvaç Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Diler, Yalvaç’ta kendilerine gösterilen misafirperverliğe teşekkür ederek, başka bir organizasyonda yeniden Yalvaç’ta olmak istediklerini belirtti.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.