logo

İstiklal Marşı’nın Kabulünün Yıldönümü Kutlandı

İstiklal Marşı’nın Yazarı Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü ve İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 103. yıldönümü ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yalvaç Fen Lisesi’nde bugün saat 10.00’da başlayan ve Yalvaç İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 103. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü programına Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, bazı resmi dairelerin yöneticileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Programda ilk olarak Saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız okundu. Ardından şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Yalvaç İmam Hatip Ortaokulu Müdürü AhmeT AKsoy yaptı. Konuşmanın ardından programda sırasıyla şu etkinlikler yer aldı: Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitler bir öğrenci tarafından canlandırılırken, 10 öğrenci İstiklal Marşımızı okuyarak canlandırdılar. Sinevizyon gösterisinin ardından şiirler okundu. “Safahat Kahramanları” adlı tiyatro gösterisinin sunumunun ardından koro çeşitli eserleri seslendirdi.

Programın son bölümünde ise yıl içinde düzenlenen şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Alınan bilgiye göre Resim yarışmasında Özbayat İlkokulu’ndan Erdem Özcan 1., Fatih İlkokulu’ndan Tuğçe Kunt 2., Sücüllü Şehit S.Kalkan İlkokulu’ndan Bedir Asaf Muçin 3., Şiir yarışmasında M.A.Ersoy İlkokulu’ndan M.Said Yalçın 1., Yalvaç İmam Hatip Ortaokulu’ndan Z.Ömür Karakaya 2., Kumdanlı Ortaokulu’ndan Güldane Yılmaz 3. oldu. Dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Haluk Şimşek, Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından program sona erdi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.