• MODA YAPI

logo

12 Mart 2021

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 100. YILI KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının sembolü, istiklal arzusunun dile gelmiş, satırlara dökülmüş serzenişi olan İstiklal Marşı’nın 100. Yıldönümü, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu tarafından hazırlanan törenle kutlandı.

Yalvaç Öğretmenevi’nde düzenlenen törene Yalvaç Kaymakamı Murat Kahraman, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü, ve çeşitli kamu kurumlarının daire amirleri katıldı.

Programa, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Sosyal Bilgiler Öğretmeni Semiha Gezer tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma ile başlandı. Öğretmen Gezer, konuşmasını Mehmet Akif Ersoy’un  “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” sözüyle tamamladı.

İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un şiirleriyle ve sinevizyon gösterisi ile devam eden tören, Yalvaç Kaymakamı Murat Kahraman ve Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut’un İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 100. Yıldönümü vesilesiyle düzenlenen yarışmalarda başarı gösteren öğrencilere çeşitli hediyeler ve başarı belgelerini vermeleriyle son buldu.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.